Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Pasirašyk

Išsaugosime žmones – išsaugosime Lietuvą

Pasibaigusi
2020 04 20
Komentarų skaičius

15

Grafinis elementas

Lietuvos Respublikos Prezidentui J.E. Gitanui Nausėdai
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos savivaldybių asociacijai

Pasibaigus koronaviruso karantinui susidursime su gilia krize. Valstybė kuria ekonomikos gelbėjimo planus stambiam ir vidutiniam verslui, tačiau gelbėti turime ne tik verslą. Gelbėti turime žmones.

Jau dabar Lietuvos bankas prognozuoja, kad koronaviruso pandemijos padariniai gali būti skaudesni nei per didžiausią nepriklausomos Lietuvos ekonominę krizę nuo ekonominės blokados laikų. 2008-2009 m. Lietuvos ekonomika susitraukė beveik 15 procentų.

Tą kartą netekome 7,5 proc. Lietuvos gyventojų – tėvų, vaikų, giminaičių ir draugų. Neturėdami galimybės išsiversti Lietuvoje, jie buvo priversti emigruoti, o mes tapome sparčiausiai senstanti tauta Europos Sąjungoje. Kas trečias Lietuvos vaikas pateko į absoliutų skurdą – be pakankamo visaverčio maisto, rūbų, mokymosi priemonių ir galimybės atostogauti ne namie.

Iki pandemijos Lietuvos ekonomika ir verslai augo bene sparčiausiai ES, tačiau pajamų nelygybės bei skurdo rodikliai augo lygiagrečiai ir tapo vienais didžiausių visoje ES. Pasibaigus 2008-2009 metų finansinei krizei stambusis verslas ir pramonė, deja, nebuvo linkę solidariai prisidėti prie visų Lietuvos piliečių gerovės.

Jei po šios, pandemijos sukeltos, krizės Lietuvą paliks tiek pat arba daugiau žmonių, mūsų šalis niekada nebeatsigaus – skurs jaunimas ir priešpensinio amžiaus žmonės, pasensime dar greičiau, nebeliks tų, kurie savo sunkiu darbu išlaiko mūsų gydymo įstaigas, mokyklas, darželius ar senstančius tėvus. Nebeliks žmonių – nebeliks Lietuvos.

Prieš dešimtmetį, esant tuščiam valstybės biudžetui ir menkoms galimybėms skolintis, daug žmonių palikome likimo valiai. Šiandien situacija yra kitokia – esame sukaupę valstybės rezervą, taip pat galime nebrangiai skolintis tarptautinėse rinkose. Todėl šios krizės sprendimai privalo būti kitokie.

Ši krizė – reali galimybė parodyti, kad gerovės valstybės pažadai nėra tik tušti žodžiai.

Todėl remiame nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų parengtus pasiūlymus. Jais siekiama išsaugoti Lietuvą, kurios svarbiausias turtas – profesionalūs, bendruomeniški savo valstybę kuriantys ir su ja ateitį siejantys žmonės.

Raginame:

 • užtikrinti adekvačias pajamas Lietuvos gyventojams, kurių jie neteks dėl krizės;
 • žmonėms, dėl krizės netekusiems pajamų, paramą teikti tiesiogiai, ne tik per verslo skatinimo iniciatyvas;
 • teikti nepertraukiamas socialines ir psichologines paslaugas žmonėms, turintiems negalią, smurto artimoje aplinkoje aukoms, vaikams ir kitoms pažeidžiamoms grupėms;
 • įgyvendinti pasiūlymus, tariantis su nevyriausybinėmis organizacijomis ir mokslininkais.

Tik taip išsaugosime Lietuvą, tik taip suteiksime galimybę žmonėms likti ir dirbti čia.


Kreipimąsi inicijuoja:

Nacionalinė NVO koalicija, vienijanti 13 nacionalinių skėtinių nevyriausybinių organizacijų

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto mokslininkai

Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, vienijantis 51 nevyriausybinę organizaciją

Lietuvos žmogaus teisių centras


Kreipimąsi palaiko
per du šimtus nevyriausybinių organizacijų ir jų skėčių. Su nuolat atnaujinamu sąrašu kviečiame susipažinti ČIA.


Individualius žmones
pasirašyti kviečiame apačioje.

Pasirašydami kreipimąsi, jūs sutinkate, kad jūsų vardas ir pavardė būtų nurodyti po šiuo kreipimusi, o palaikančių asmenų sąrašas būtų perduotas institucijoms, nurodytoms kreipimesi.

Peticija „Išsaugosime žmones – išsaugosime Lietuvą“ baigėsi 2020 m. birželio 4 d., ją parėmė 1901 žmonės.  Visą pasirašiusių asmenų sąrašą rasite ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Aleksandr Mišur

  #užProtingusSpredimus! UžLietuvą!

 2. Vidas

  Dabartinis jaunimas tai auganti tinginių karta, kurei pavyzdį rodo auganti policinė valdžia ,kuri sugeba švaistytis milijonineis proektais ir dėl jų peštis, nauda nulinė, kiekvienas euras turi būti įvertintas darbu atitinkamai. Dabartinem jaunimuj dideli norai vadovauti, neturint patirties nedaug ką žada.

 3. Adolfina

  Labai geras šūkis, tik jis nuviliantis, nes mūsų valdžioms, mano nuomone, nelabai rūpėjo žmonės. Jų toks požiūris – svarbiausia, kad išliktų partija, na dar ir tie, kurie juos remia, o visi kiti, lai laižosi kaip išmano. Kur matyta, kad šeima gyventų be lėšų ir dar su vaikais. Gal jiems už sagas pirkti maistą. Tegul suteikia informaciją kurioje parduotuvėje tai galima padaryti. Dirbu NVO, neturi lėšų SADM finansuoti projektą, kurio metu dirbame su vyrais patiriantiems problemas gyvenimo kryžkelėse, ypač dabar, kaip padidėjąs smurtas artimoje aplinkoje. Visi žino, bet tik ne SADM. Nėra, tegul skambinasi į linijas jei nori kartis, beveik sakoma atsakyme į prašymą finansavimo. IŠ KUR IMASI TOKIE POLITIKAI, KOKIE TĖVAI JUOS AUKLĖJO, NESUPRANTU. O PERGYVENAU JAU NEMAŽAI JŲ, BET TOKIE PATYS KAIP GRYBAI UŽAUGA. Net vyrams vyrų negaila, kurie jiems atlyginimus uždirba. Ko dar galime tikėtis ir kuo tikėti?

 4. Jolanta

  Noriu gyventi Lietuvoje

 5. Jolanta

  Noriu gyventi Lietuvoj

 6. Maža mergaitė

  ….neduok tu dieve,kas darosi toj mūsų salelėje; tai slapčiomis, naktį iš Antavilių pensionato gabena senelius į Antakalnio ligoninė,uzdrausdami medikams jo prižiūrėti….va čia rūpinasi žmonėmis 🙄😭👿.

 7. Kristina

  noretume ,kad paremtu tuos vargstancius,o ne draugus savivaldybese.Daugiau nemokamo gydymo
  dirbantiems,mokescius tai mokame.

 8. Martyna

  Sutinku visu 100% nes db kadangi esu vaiku prieziuroi stazo neuzteko tai sedime su vaikais negaudami ne cento. Ir dirbti neleidzia jog uzsidirbt.

 9. Juozas

  Už Lietuvos gerovę.

 10. Danutė

  Dorbdama ir mokėdama mokeščius noriu didesnės teisybės,sąžiningesnio vyriausybės ir darbdavių požiūrio į darbo ,mokslo,kultūros darbuotojus. Jie to nusipelno.

 11. Andrius

  Turedami viena gyvenima …turim visi tureti galimybe ji isnaudoti stengdamiesi visi kartu kurti visiems geresni gyvenima.
  Tai. as, tik uz tai !

 12. Algis

  Viskas bus padaryta 100% atvirkščiai. Parama bus siteikta turtingiausiems, o iš vargšų bus dar ir atimama, kaip buvo iki šiol… Tik ar valdantiesiems po krizės ne padės vargšai emigruot pirma visų… tai irgi diskutuotinas klausimas…

 13. Marija

  Sitinku

 14. Galina

  Sutinku

 15. Gediminas

  Vyriausybės šiuo metu siūloma 100 mln. Eur vertės nekilnojamojo turto (NT) nuomos kompensavimo priemonė prilygintina subsidijai išskirtinai vieno sektoriaus įmonėms – komercinio NT, t.y. daugiausia biurų ir prekybos centrų, savininkams. Tai reiškia, kad tiesioginiai tokios valstybės paramos gavėjai bus daugiausia komercinį NT valdančios stambiosios įmonės ar investiciniai fondai, į kuriuos investavę turtingesni asmenys. Tokia dosni valstybės pagalba vienam sektoriui nėra teisinga kitų sektorių atžvilgiu ir mažina Vyriausybės pagalbos verslui paketo efektyvumą. Pagal dabartinius siūlymus, ši priemonė užtikrintų NT nuomotojams 70 proc. pajamų srautą iš nuomos įplaukų, palyginti su padėtimi iki paskelbiant karantiną, o tokių išskirtinių sąlygų neturi joks kitas šalyje veikiantis verslo sektorius. Savo ruožtu, nuomininkai, kurių didžioji dalis, tikėtina, yra smulkaus verslo įmonės, turės prisidėti 20 proc., net ir jei pajamų iš savo verslo apskritai karantino metu negauna.

  Plačiau:

  https://www.delfi.lt/verslas/nuomones/marius-jurgilas-nuomos-pajamu-kompensavimo-priemone-ydinga-valstybes-parama-siuloma-stambiesiems-nt-savininkams.d?id=84070941