Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Pasirašyk

LGBTQ+ žmonės – mūsų vaikai ir artimieji

Pasibaigusi
2021 02 28
Komentarų skaičius

315

Grafinis elementas

Laiškas Lietuvos visuomenei

pastaruoju metu viešojoje erdvėje aidėjo raginimai rūpintis mūsų vaikais. Visiškai sutinkame. Tik, deja, neretai taip kalbėję žmonės patys skleidė neapykantą prieš mūsų vaikus.

Norėtume prisistatyti. Esame mamos, tėčiai, artimieji, draugai, kaimynai ir giminės, kurie galbūt gyvename jūsų kaimynystėje ar dirbame toje pačioje įstaigoje, gal lydime savo vaikus į tą patį būrelį ar užsiėmimą. Gali būti, kad esame tik prasilenkę gatvėje, tačiau vienas kito nepažįstame. O gal niekada ir nesusitikome ir nieko vienas apie kitą niekada nesužinosime.

Mūsų kasdienis gyvenimas, pareigos, atsakomybės ir vertybės neturi jokių išskiriamųjų bruožų. Bet mes esame LGBTQ+ vaikų tėvai ir artimieji. Ir norime kreiptis į jus visus šiuo atviru laišku, kad apgintume savo vaikus.

Mūsų šeimos ir artimieji yra tiesiogiai paveikti viešosios diskusijos, kuri pastaruoju metu drebina internetą. Reaguodami į visa tai, kas vyksta dėl Stambulo konvencijos, Partnerystės įstatymo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, peticijų,  mes nebegalime abejingai tylėti, kai mūsų vaikai ir artimieji lyginami su grėsme visuomenei.

Sužinoję, kad mūsų vaikai priklauso LGBTQ+ bendruomenei, kiekvienas mūsų praėjome savo susitaikymo ir priėmimo kelią. Kiekvienas iš mūsų atsakėme į milijoną klausimų. Iš kur? Kodėl? Kodėl mano šeimoje? Ką padariau ne taip? Skaitėme mokslinę literatūrą, ieškojome vieni kitų, bendravome, dalinomės, kol supratome viena – tai, kad mūsų vaikai myli tos pačios lyties asmenis ar yra trans, jų nepakeitė. Jie liko tais pačiais vaikais, su meile ir beprotišku laukimu išnešiotais, maitintais, vežiotais į įvairiausius būrelius ir mokyklėles, mokytais važiuoti dviračiu, riedlente ir žaisti krepšinį, šokti ir dainuoti. Jie liko tais pačiais vaikais, kaip ir visų mūsų pažįstamų ar nepažįstamų vaikai.

Todėl šiandien mums skaudu stebėti tas aistras, kurias internete kelia LGBTQ+ raidės.

Skaudu matyti visuomenės susiskaldymą ir girdėti neapykantos kalbą. Tie, kurie dedasi ginantys vaikus ir šeimas, patys dažnai naudoja neapykantos kalbą prieš mūsų vaikus ir artimuosius. Socialinėje erdvėje mus, LGBTQ+ vaikų tėvus, taip pat žemina, iš mūsų tyčiojasi, sulaukiame pačių įvairiausių komentarų: nuo Biblijos citavimo, komentarų „visa tai darantys verti mirties“, iki pasisakymų, kad homoseksualūs žmonės „pilni visokio neteisumo, netyrumo, piktybių, pavydo, žudynių, nesantaikos, klastingumo, panikos“ ir t.t.

Ne visiems LGBTQ+ artimiesiems kelias į atvirumą yra lengvas. Daugelis mūsų augo terpėje, kurioje homofobija ir transfobija buvo kasdienė norma, o pozityvių LGBTQ+ žmonių istorijų negirdėjome visai. Todėl nuo mūsų – savo tėvų – kartais turi slėptis mūsų vaikai, turime slėptis ir mes patys, bijodami nevaldomų neapykantos pliūpsnių mūsų atžvilgiu. Lyg turėti LGBTQ+ artimą būtų ne įvairovė, o auklėjimo klaida.

Bet mūsų vaikai nežudo. Mūsų vaikai gyvena tokį patį gyvenimą kaip ir bet kuris kitas jaučiantis  žmogus.

Todėl mums, tėvams ir artimiesiems, yra nesuprantama, kodėl mūsų vaikus išskiria kaip keliančius tariamą grėsmę?

Vaikai tikrai nepasikeičia nuo to, ką jie myli. Jie netampa grėsme tradicinei šeimai, nes buvimas savimi suteikia paprasčiausią galimybę būti laimingu žmogumi. O juk kiekvienas mylintis tėvas ar mama to ir linki savo sūnui ar dukrai.

Pasaulis nesubyrės, jei Lietuvoje bus įteisinta partnerystė. Niekas nesubyrės, jei apie LGBTQ+ žmones vaikai sužinos mokyklose ir jiems nekils klausimų paauglystėje, ar mylėti tos pačios lyties asmenį yra gerai, ar blogai. Jiems nekils nė minčių apie tai, kad galima teisti tokius žmones.

Mums nusibodo matyti, kaip visuomenėje dergiami žmonės, kurie yra kažkieno sūnūs ir dukros. Kurių tėvai dėl vienos ar kitos priežasties nestoja jų ginti.

Kažkas turi pasakyti, kad jie nėra nevykėliai ir žudikai. Jie yra visaverčiai visuomenės nariai, praturtinantys Lietuvą savo darbais ir gebėjimais. O patyrę, ką reiškia būti „kitoje barikadų pusėje”, jie neretai pirmieji nori visuomenę tvirtinti. Už visus tuos vaikus mes atsakome. Ir esame pasiruošę juos ginti.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. liepa

  pritariu!!! :)

 2. Lolita

  Love is love

 3. Samanta Gervytė

  💖

 4. Андрей

  “Daugelis mūsų augo terpėje, kurioje homofobija ir transfobija buvo kasdienė norma, o pozityvių LGBTQ+ žmonių istorijų negirdėjome visai.”
  tik šie žodžiai teisingi!

 5. Agota Bieleviciute

  meile yra meile

 6. Rita

  Visi žmonės turi būti lygūs ,straight ar kitokios orientacijos ,ir su visais žmonėmis turi elgtis pagarbiai be jokių pasityčiojimu.

 7. Simas

  Už tolerantiškesnę ateitį❤️

 8. Aivaras

  Deimusas, o iš kur jūs traukiate, kad čia LGBT asmenų kūryba? Man įdomu, koks pats iškrypęs turit būti, kad tokių turinių ieškotumėte, gal pedofilas esate?

 9. Kęstutis

  Šaunuoliai :-) Nesileiskit žeminami, niekas neturi teisės kištis į jūsų ir jūsų vaikų privatų gyvenimą :-) Tie , kas garsiai šaukia ir koliojasi, tik demonstruoja, kad patys savo šeimose ir asmeniškai turi daug neišspręstų problemų, nerealizuotų norų, pagundų ir tt.. :-) Kaip liaudis sako : “Kas kam rūpi, tas ant liežuvio tupi” :-)

 10. Deimusas

  naršiau naršiau ir prisikasiau parodyti kas labai gražiai kuria kurybingi lgbt nariai, jūs visi degradave asmenys propoguojat ir šituos dalykus kas šitame tinklalapyje http://zoos.fun/ skleidžiama? Va kur iš lgbt užsienio tam tikrų grafikų kurėjai animatoriai yra parodę savo nesveikas fantazijas. Veiksiu toliau kol visuomenė praregės. (Už komentaro panaikinima tik labiau intensyvės tokie komentavimai ar net bus blogiau).

 11. Ieva

  ❤️❤️❤️

 12. Julius

  Love 4eva

 13. Marius

  Pasirašau!!!

 14. STEPONAS

  KRISTUS pasakė; “mylėk artimą savo”. Ir Popiežius ne prieš LGBT.

 15. Arnoldas

  Meilė nesirenka nei pagal lytį, nei pagal amžių. Linkiu ties pasiektu nesustoti ir tęsti svarbų darbą. Už meilę be ribų, už meilę be tabu!

 16. Tėja

  <33

 17. Nerijus Malinauskas

  ❤️

 18. Simas

  Neapykanta kyla ne iš religijos, o iš baimės ❤️

 19. Egle

  <3

 20. Dominykas

  <3

 21. Saulė

  .

 22. Artūras Čertovas

  🤍

 23. Giedrė

  .

 24. Jonė

  <3

 25. Asta

  Visi turi būti lygūs

 26. Vytautas

  Už proto šviesą.

 27. Maria

  Manau jau turejom pakankamai laiko issivaduot is sovietmecio padarytu traumu ir pats laikas judet toliau ir but labiau supratingiem. Laikas iseit is akmens amziaus ir atvert smegenine placiau :) 21 amziuj zmones vis dar mano kad buti gejum tai yra liga ar kazkas blogo? Pats laikas pradet sviest tauta ir pradet ta daryt nuo mokyklu

 28. Rugilė

  UŽ LAISVĘ MYLĖTI, LOVE IS LOVE🥰
  ❤️🧡💛💚💙💜

 29. Tatjana

  ❤️❤️❤️

 30. Nikas

  Fake as fuck, gay as fuck

 31. Ingrida

  ❤️

 32. Ugnė

  Už laisvę būti savimi ir taikų bendrabūvį visuomenėje

 33. Giedrė

  Atjauskime vieni kitus. Juk visi žmonės.

 34. Kotryna

   ❤️

 35. Rokas

  <3.

 36. Kotryna

  Už laisvę mylėti ir būti mylimam

 37. Jokūbas

  Daug jėgos slypi už meilės, visiem linkiu priėmimo ir šilumos

 38. Tomas

  Neapykanta kyla ne iš religijos, o iš baimės ❤️

 39. Indrė

  one ❤️

 40. gaile pranckunaite

  love is love

 41. Rita Duggan

  Peace!!! ❤️🧡💛💚💙💜🌈🌈🌈

 42. Paula

  <3

 43. .

  Love is love❤️

 44. Ignas

  Teisių suteikimas ir tolerancija LGBT bendruomenei neatima jokių jau turimų teisių iš tradicinės šeimos. Pagaliau suaukim ir išlįskim iš tos baimės ir neapykantos.

 45. Giljo

  Make love, not war

 46. Agota

  Manau,kad reikia viešai kalbėti tokiomis temomis,kiekvienas žmogus turi jaustis laisvai ir kiekvienas žmogus turi savo pasirinkimo teisę!

 47. Ema

  Palaikau! Mylėti neturėtu būti draužiama

 48. Kristina

  Love is love

 49. Edita

  Mano dukterys yra LGBT asmenys. Mano artimiausias Draugas ir jo gyvenimo partneris yra LGBT. Stipriausi mano verslo partneriai yra LGBT žmonės. Ir aš jaučiuosi maksimaliai nesaugiai valstybėje, kurioje LGBT yra atvirai žeminami, grasinama fiziniu (!!!) susidorojimu ir nepripažįstama LGBT žmonių teisė į įstatymu patvirtintus partnerystės santykius.

 50. Agnė

  <3

 51. Ruta

  Palaikymas!

 52. Charlotte

  Palaikau! Kad kiekvienas gali būti savimi ir jaustis saugus. meile yra meile!

 53. Aušra

  Palaikau ♥

 54. Lina

  Aš, tradicinės daugiavaikės lietuviškos šeimos mama, PALAIKAU LGBT jų kovoje už lygybę ir Stambulo konvencijos priėmimą.

 55. Katažina

  Palaikau

 56. Kamile

  Žmonės turi turėti laisvę ką mylėti.

 57. Salomėja Plukaitė

  Meilė yra meilė! ❤

 58. Ursule

  <3

 59. Rasa Kuzmaitė-Gardava

 60. Aurelija

  Isivaizduokite jeigu Jums nebutu leista myleti

 61. Marius

  one love!

 62. Vygintas

  Pasirašiau…užtenka jau tu viduramžiu!!

 63. Vilius Vaitiekūnas

  Palaikau.

 64. Jonas

  TAIP, palikom aha, tik i PRIEKIIIIII JETAU. MEileyra meile JO.

 65. Lina Katutytė

  💪🏻

 66. Augustė

  Pasirašau. Už tai, kad jūs vieną dieną galėtumėt jaustis saugūs savo šalyje

 67. Anonimas

  Meilė yra meilė!

 68. Brigita

  Love is love

 69. Miglė

  Palaikau.

 70. Rasa

  Visi mes žmonės

 71. Viltė

  Palaikau!🏳️‍🌈 meilė yra meilė. O kiekvienas renkasi kaip patogiau gyventi❤️ atsiminkit jūs esate nuostabūs!!❤️

 72. Edvinas

  Meilė yra meilė. Visi mes žmonės. Aš žinau, kad esu heteroseksualus ir jokio vidinio konflikto dėl savo orientacijos neturiu, todėl ir neturiu kitokių žmonių bijoti ar smerkti ar drausti jų laimę ir laisvę laisvoje Lietuvoje. Kitokie nei aš turi teisę į tokias pačias privilegijas kaip ir aš. Už laisvą visuomenę, kur kiekvienas gali būti kuo tik nori. Tik tokia visuomenė gali būti laiminga ir klestėti.

 73. Andrius

  +

 74. Eglė

  Meilė, palaikymas ir šiluma visai bendruomenei!!!

 75. Martynas

  PIRMYN

 76. Gabriele

  Neturiu savo aplinkoje žmonių, priklausančių LGBT+ bendruomenei, arba nežinau kad turiu :) tačiau visi turi laisvę būti tokiais kokie nori, ir taip kaip jie yra priimami mūsų visuomenei iki šiol yra neatleistina.

 77. Marijus Lopaitis

  Teviešpatauja meilė ir taika :)

 78. Anonimas

  Meilė yra meilė ir ji yra pats gražiausias dalykas šiame pasaulyje! Visi, kurie neturite ką apipilti įžeidimais ir burnoti, tai dawaj rūpinkitės savo reikalais, o ne kas ką bučiuoja. Niekas jūsų neverčia taip elgtis. Žinokit turim pasaulyje tikrai svarbesnių problemų mieli homofobai✌🏻 Spread love and positivity😃😃❤️🌈

 79. Austeja

  yeah lets goo lgbtq+ community

 80. Mm

  1. Cia raso visi turi teise myleti. Kas draudzia ar yra kur draudziantis meile istatymas?
  2. Kas apgins taip norimu ivaikinti lgbt poroms vaiku teise tureti mama ir tete o ne du tetcius ar dvimamas. Ce yra problema kuri gali but sprendziama referendumu. Nes tai tautos sprendimas ne seimo

 81. Aistė

  Palaikau

 82. Martynas Ambrazas

  Pasirašau

 83. Algirdas

  Vaikų neturiu, artimųjų tarpe LGBTQ+ bendruomenės narių nėra, nors neklausinėjau apie jų lytiškumą. Manau, asmeniškai nepažįstąs tokių žmonių, nes manęs nedomina kokiai bendruomenei priklauso žmogus ir ne pagal tai jį vertinu. Tačiau mane apima siaubas, pagalvojus, kad mano „kitokį“ vaiką taip organizuotai, kaip viduramžių minia „raganas“, persekiotų XXI amžiaus išsilavinusios(?) Lietuvos bendrapiliečiai vien dėl priklausymo LGBTO+ bendruomenei. Žmonės, atsipeikėkit. Kas toliau? Užvaikę šitos bendruomenės narius ir jų artimuosius imsitės neįgaliųjų – jie irgi kitokie ir dar visokių teisių sau reikalauja?

 84. Judita V.

  Auginu vienerių metų dukrytę, jau dabar su jos tėčiu jai vis kartojam, kad mylim ir mylėsim ją visokią.
  Tad net baisu pagalvoti, ką Lietuvoje metai iš metų išgyvena LGBT asmenys bei jų artimieji.
  Stiprybės jums ir tikiuosi, kad sulauksiu dienos, kai niekieno vaikai, galės tapti šių nuostabių ir intelektualių LGBT porų vaikais.

 85. Monika

  one love

 86. Rokas Raslavičius

  Malonu matyti progresą Lietuvoje, kai dar prieš keletą metų užkardos ir rėkiantis gražulis keičiamas atviresnia ir priimančia visuomene, kartos keičiasi, meilė yra universali žmogiška teisė, keep at it <3

 87. Audronė B.M.

  Pasirašau!

 88. Dalia

  Visi turi teisę mylėti ir būti mylimi

 89. PatriotasLT

  Jus turite suprasti viena dalyka, niekas nera pries jus, tiesiog jus atsibodote su savo teisem ir viesais lindimais i eteri, bukite tyliai ir ramai, nereikia rekti kad esi gejus ar lezbiete ir nereikia sakyti kad tai normalu. Ne tai nenormalu ir nereikia pykti jei taio dauguma zmoniu galvoja. Taskas, bukite sau, gyvenkite tik neliskit i eteri kaip labai svarbus visuomenei. Nes dievas sukure vyra ir meteri, visa kita jau…..

 90. Austėja Šidlauskaitė

  Palaikau 🌸

 91. Dalia

  Pasirašau. Visi turi teisę mylėti

 92. Dovilė

  Pasirašau 👍 visi turi teisę mylėti ir būti mylimi ❤️❤️❤️

 93. Akvilė

  Pasirašau

 94. Edita Mockevičiūtė

  Už meilę

 95. sandra

  100% pritariu

 96. Viktorija Misiulė

  Palaikau, nes visi turi teisę mylėti

 97. Nijole

  o kaip jie suzinojo, kad yra kitokie be auklejimo darzeliuose ir mokyklose? Kam tada aiskinti jei zinai kad esi kitoks, tad neliskit kur nereikia ir niekas jusu nei puls nei zemins,

 98. Richardas

  Jezus buvo prieš užmėtima akmenimis. Aš irgi prieš.

 99. Eglė

  absoliučiai taip

 100. Gintautė Plavinskienė

  Visi turi teisę mylėti ką nori!

 101. Neda

  Pasirašau

 102. Irena

  Visi mes – ŽMONĖS.

 103. Simona Levansevičiūtė

  Pasirašau

 104. Kristė Elena Krupoviesaitė

  Pasirašau

 105. Rasa Erentaitė

  Pasirašau

 106. Violeta

  Pasirašau

 107. Vaidotas Ilgius

  pritariu

 108. INGA

  Kazkodel neleidzia pasirasyti. Vis ismeta ivyko klaida, bandykite veliau.

 109. Jurga Vilė

  už atvirumą, už toleranciją

 110. Jaunius

  love ‘n’ peace.

 111. Raimonda

  Pasirašau

 112. Eglė

  Pasirašau

 113. Romualdas

  Biblija apie meilę: „Nuskaidrinę savo sielas klusnumu tiesai ir siekdami neveidmainiškos brolių meilės, karštai iš širdies mylėkite vieni kitus.”
  „Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta.
  Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga,
  nesidžiaugia neteisybe,
  su džiaugsmu pritaria tiesai.
  Ji visa pakelia, visa tiki,
  viskuo viliasi ir visa ištveria.
  Meilė niekada nesibaigia.”
  Tiesa yra tame, kad homoseksualumas yra patalogija, liga, nuodėmė. Tie, kurie skatina jaustis saugiai homoseksualus ir jų tėvus, stumia juos į ugnies ežerą. Įveikti šią problemą gali padėti medikai ir Dievas. Kaip padeda Dievas galima suprasti tyrinėjant Bibliją arba bendraujant su tais, kurie Dievo pagalba tapo laisvi. Plačiau apie tai galite sužinoti google paieškoje surinkę „Ex-gay movement”. Žinau, kad tokiems žmonėms yra padėjęs ir brolis vienuolis Paulius Vaineikis. Siūlau homoseksualumo tema pabendrauti virtualiame pokalbių kambaryje „Praregėk, Lietuva!”. Dėl laiko ir nuorodos į virtualų pokalbių kambarį susitarsime. Skambinkite man tel. 861619650.

 114. Daiva

  Aš prieš neapykantos kurstymą ir nemeilę žmogui

 115. Mantas

  Dėkui už laišką. Linkiu kantrybės, daug kantrybės. Laimės ir atsipalaidavimo visoms LGTBQ+ šeimoms :)

 116. Ugnė Litvinaitė

  Nuostabių, protingų, supratingų, bet kurią gyvenimo akimirką palaikančių, išmintingų LGBT+ žmonių draugė, kolegė, studentė ir bendrapilietė, kuri negalėtų be jų įsivaizduoti savo gyvenimo, bet, deja, dažnai turi susitaikyti su faktu, kad didelė dalis mylimų draugų savo gyvenimą kuria emigracijoje arba apie ją nuolatos yra priversti galvoti, nes priklauso LGBT+, Lietuvoje ypatingai marginalizuotai grupei teisiškai, socialiai, politiškai, ir kaip tik nenori.

 117. Živilė

  Ne prieš, o už!

 118. Ringailė Papartytė

  love ‘n’ peace.

 119. Iveta

  !

 120. Trolis

  O tai ko taip pasibijojo peticijos autorė pasirašyt? :)

 121. Ugnė

  Už laisvę būti savim!

 122. Rima

  Gerbti būtina visus žmones, neišskiriant jų seksualinės orientacijos, bet homoseksualūs veiksmai, lytiniai santykiai, nėra nei tiesa, nei tikra meilė, nei laisvė.

 123. Vaiva

  Uz

 124. Aivaras Puskorius

  Pritariu

 125. Ieva

  Pasirašau.

 126. Andrius

  Uz

 127. Monika

  Aš pasisakau už tradicinę šeimą ir už žmones, kurie myli kitaip, bet prieš smurtą ir žmonių menkinimą dėl skirtumų.

 128. Greta

  Pasirašau.

 129. Juozas Malickas

  Pats esu gay but TOTALIAI pasisakau prieš mus visus skaldančią Stambulo konvenciją. Visi reikiami aktai ginantys Visus MUS, o ne tik dalį mūsų jau yra LR konstitucjoje….teisėsaugai tik belieka geriau įgyvendinti įstatymu pagristą teisingumą visų MŪSŲ atžvilgiu ir tam visiškai nebūtina priiminėti mus skaldančios ir supriešinančios svetimos konvencijos.

 130. Rusnė

  Pasirašau.

 131. Linas

  Pasirašau

 132. Rasa

  Pasirašau!

 133. aiste

  uz laisve myleti ka nori. uz tolerantiska lietuva :) uz lgbt!<3

 134. Justinas B.

  Aš palaikau

 135. Aidas

  Pasirašau.

 136. Justina

 137. Evelina Pronckutė

  Už tolerantišką Lietuvą

 138. Indrė

  stiprybės, baisu girdėt kiek dar likę homofobijos. Visgi manau, kad einame link šviesesnio rytojaus, nors ir mažais žingsneliais.

 139. Aleksandra

  Pasirašau.

 140. Jolita

  Pasirašau

 141. Indrė

  Pasirašau!

 142. Tadas

  Pasirašau.

 143. Jolita

  Pairasau!!!

 144. Kęstutis

  Na šiomis dienomis “Facebook“-e ujamas Kunigas Algirdas Toliatas, dėl pasisakymo prieš „Stambulo konvenciją“ ir joje brukamą „socialinės lyties“ sampratą, taip pat dėl „Partnerystės įstatymo“. Brolis Paulius Vaineikis atleidžiamas iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų dėl pareiškimo apie „Genderizmo“ propagavimą žiniasklaidoje. Tai pateikiama, kaip savaime suprantama ir teisinga, kaip ir žmones nepritariančius LGBTQ+ formuojamai nuomonei vadinti „Homofobais“.
  Metodai kaip „tarybiniais“ laikais, tik dar labiau rafinuotesni.
  Pats muša, pats rėkia.
  Taip krikščionybė mus mokina mylėti savo artimą, o „Genderizmas“ nesieja savęs su krikščionybe, tad jų atstovams paisyti dorovės normų neprivaloma.

 145. Miglė

  Pasirašau.

 146. Edgaras

  Tomą Vytautą į Lietuvos prezidentus!

 147. Jana

  Aš prieš neapykantą.

 148. Karina Klinkevičiūtė

  LGBT žmonės turi teisę mylėti ir gyventi laisvai, be patyčių.

 149. Apsaugokim vaikus nuo neapykantos

  Palaikau, nes noriu apsaugot vaikus nuo homofobiškos propagandos.

 150. Gintare

  Nuostabu, jog turime galimybę pasirašyti peticiją prieš homofobiją ir neapykantos kalbą ! Tikrai džiaugiuosi iniciatorių sumanymu ir visiškai palaikau.
  Tačiau skaitant jūsų tekstą, visgi užkliuvo viena pastraipa:
  ,,Sužinoję, kad mūsų vaikai priklauso LGBTQ+ bendruomenei, kiekvienas mūsų praėjome savo susitaikymo ir priėmimo kelią. Kiekvienas iš mūsų atsakėme į milijoną klausimų. Iš kur? Kodėl? Kodėl mano šeimoje? Ką padariau ne taip? Skaitėme mokslinę literatūrą, ieškojome vieni kitų, bendravome, dalinomės, kol supratome viena – tai, kad mūsų vaikai myli tos pačios lyties asmenis ar yra trans, jų nepakeitė. Jie liko tais pačiais vaikais, su meile ir beprotišku laukimu išnešiotais, maitintais, vežiotais į įvairiausius būrelius ir mokyklėles, mokytais važiuoti dviračiu, riedlente ir žaisti krepšinį, šokti ir dainuoti. Jie liko tais pačiais vaikais, kaip ir visų mūsų pažįstamų ar nepažįstamų vaikai.”
  Kadangi stengiamės kovoti su homofobija ir žmonių nenoru suprasti, nemanau, kad reikėtų naudoti retoriką, jog ,,jūs su kažkuo susitaikėte, kažką priimėte, radote atsakymus į klausimus Kodėl.” Klausimų ,,kodėl?” net neturėtų būti. Homoseksualumas yra normalu ir nesvarbu ar tai jūsų vaikas, kaimynas, draugas ar bet kas kitas.

 151. Vaida

  Pasirašau

 152. Lina Garbenčiūtė

 153. Jūratė

  Pasirašau, nes siaubas ima matant, kaip puolamas, užgauliojamas “kitas, kitoks”, šiuo atveju – LGBT bendruomenė.

 154. Arminas

  Esu profesionalus mokslininkas. Nepriklausau LGBTQ+. Egzistuoja plačiai pasaulyje pripažinti moksliniai įrodymai, kad tai, kas sudaro LGBTQ+ bendruomenę, yra NORMALŪS žmonės. Siūlau susipažinti su Kinsey raportais ir daugybe kitų tyrimų apie seksualinį žmonių elgesį. Neleistinas ir smerktinas tamsus prietaras, kad reikia niekinti, užgaulioti ir žeminti tuos žmones, kurie kažkuo yra kitokie negu įsivaizduojamai teisingai orientuoti. Tikiuosi, kad Lietuvos visuomenėje didės šviesos, tolerancijos ir meilės. Net mūsų himnas kviečia “tamsumas prašalinti”.

 155. Inga

  Visi yra ŽMONĖS.

 156. Aušra Maldeikienė

  Pasirašiau. Ir kaip praktikuojanti katalikė prašau atelsiti mums už tai, kad nerandame savyje meilės priimti ir atsiverti.

  Pažadu, kad kiekvieną šios savaitės dieną skirsiu įrašą paremti žmonėms, kurie kenčia KAI KURIŲ (pabrėžiu, tikrai ne visų) mano Bažnyčios žmonių ir net kunigų skleidžiamą neapykantą ir melą.

  Anksčiau viešai deklaravęs, kad tikėjimas jam nėra labai svarbus (ir akivaizdžiai demonstruodamas, kad tikrai neišmano Bažnyčios mokymo) prezidentas Gitanas Nausėda šiandien VIEŠAI MELAVO, jog ponas Toliatas pasidalino oficialia Katalikų Bažnyčios pozicija dėl Stambulo konvencijos.

  Niekur jokia forma Romos Katalikų Bažnyčia nėra išreiškusi savo oficialios pozicijos šiuo klausimu. Ir tai, beje, būtų labai keista, žinant, kad visos senosios katalikiškos ir krikščioniškosios Europos valstybės — Italija, Ispanija, Airija, Vokietija ar Prancūzija — jau seniai ratifikavo šią konvenciją. 2017 metais ją ratifikavo ir Europos parlamentas.

  Jau per 60 metų Romos Katalikų Bažnyčia gyvena Antrojo Vatikano susirinkimo dvasioje, o jos ganytojai skleidžia Kristaus meilės Evangeliją. Tai, kad LIETUVOS katalikų Bažnyčios hierarchai nestabdo neapykantos kalbos prieš LGBT bendruomenės žmones yra nuodėmė.

  Kristus atėjo mums visiems. Ir ypač jis atėjo tiems, kurie kenčia, patiria atskirtį ir atstūmimą.
  Kančios, atskirties, uždarumo ir baimės dvasioje metų metais, dešimtmečiais ir šimtmečiais gyvena šitie žmonės. Ir atėjo laikas ir Lietuvoje pasakyti: jūs esate mūsų broliai ir sesės, ir ne mums jus vertinti, juolab teisti.
  Būkite laimingi.

  Kristus yra ir jūsų Išganytojas.

  O mes, katalikai, tie, kuriems brangus Kristus, privalome girdėti meilės balsą, kuris eina iš Kristaus. Meilės, nusižeminimo, atsidavimo silpniesiems balsą.

  mano Baž2021 02 28

  Laiškas Lietuvos visuomenei
  Šią savaitę viešojoje erdvėje aidėjo raginimai rūpintis mūsų vaikais. Visiškai sutinkame. Tik, deja, neretai taip kalbėję žmonės patys skleidė neapykantą prieš mūsų vaikus.
  Norėtume prisistatyti. Esame mamos, tėčiai, artimieji, draugai, kaimynai ir giminės, kurie galbūt gyvename jūsų kaimynystėje ar dirbame toje pačioje įstaigoje, gal lydime savo vaikus į tą patį būrelį ar užsiėmimą. Gali būti, kad esame tik prasilenkę gatvėje, tačiau vienas kito nepažįstame. O gal niekada ir nesusitikome ir nieko vienas apie kitą niekada nesužinosime.
  Mūsų kasdienis gyvenimas, pareigos, atsakomybės ir vertybės neturi jokių išskiriamųjų bruožų. Bet mes esame LGBTQ+ vaikų tėvai ir artimieji. Ir norime kreiptis į jus visus šiuo atviru laišku, kad apgintume savo vaikus.
  Mūsų šeimos ir artimieji yra tiesiogiai paveikti viešosios diskusijos, kuri pastaruoju metu drebina internetą. Reaguodami į visa tai, kas vyksta dėl Stambulo konvencijos, Partnerystės įstatymo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, peticijų, mes nebegalime abejingai tylėti, kai mūsų vaikai ir artimieji lyginami su grėsme visuomenei.
  Sužinoję, kad mūsų vaikai priklauso LGBTQ+ bendruomenei, kiekvienas mūsų praėjome savo susitaikymo ir priėmimo kelią. Kiekvienas iš mūsų atsakėme į milijoną klausimų. Iš kur? Kodėl? Kodėl mano šeimoje? Ką padariau ne taip? Skaitėme mokslinę literatūrą, ieškojome vieni kitų, bendravome, dalinomės, kol supratome viena – tai, kad mūsų vaikai myli tos pačios lyties asmenis ar yra trans, jų nepakeitė. Jie liko tais pačiais vaikais, su meile ir beprotišku laukimu išnešiotais, maitintais, vežiotais į įvairiausius būrelius ir mokyklėles, mokytais važiuoti dviračiu, riedlente ir žaisti krepšinį, šokti ir dainuoti. Jie liko tais pačiais vaikais, kaip ir visų mūsų pažįstamų ar nepažįstamų vaikai.
  Todėl šiandien mums skaudu stebėti tas aistras, kurias internete kelia LGBTQ+ raidės.
  Skaudu matyti visuomenės susiskaldymą ir girdėti neapykantos kalbą. Tie, kurie dedasi ginantys vaikus ir šeimas, patys dažnai naudoja neapykantos kalbą prieš mūsų vaikus ir artimuosius. Socialinėje erdvėje mus, LGBTQ+ vaikų tėvus, taip pat žemina, iš mūsų tyčiojasi, sulaukiame pačių įvairiausių komentarų: nuo Biblijos citavimo, komentarų „visa tai darantys verti mirties“, iki pasisakymų, kad homoseksualūs žmonės „pilni visokio neteisumo, netyrumo, piktybių, pavydo, žudynių, nesantaikos, klastingumo, panikos“ ir t.t.
  Ne visiems LGBTQ+ artimiesiems kelias į atvirumą yra lengvas. Daugelis mūsų augo terpėje, kurioje homofobija ir transfobija buvo kasdienė norma, o pozityvių LGBTQ+ žmonių istorijų negirdėjome visai. Todėl nuo mūsų – savo tėvų – kartais turi slėptis mūsų vaikai, turime slėptis ir mes patys, bijodami nevaldomų neapykantos pliūpsnių mūsų atžvilgiu. Lyg turėti LGBTQ+ artimą būtų ne įvairovė, o auklėjimo klaida.
  Bet mūsų vaikai nežudo. Mūsų vaikai gyvena tokį patį gyvenimą kaip ir bet kuris kitas jaučiantis žmogus.
  Todėl mums, tėvams ir artimiesiems, yra nesuprantama, kodėl mūsų vaikus išskiria kaip keliančius tariamą grėsmę?
  Vaikai tikrai nepasikeičia nuo to, ką jie myli. Jie netampa grėsme tradicinei šeimai, nes buvimas savimi suteikia paprasčiausią galimybę būti laimingu žmogumi. O juk kiekvienas mylintis tėvas ar mama to ir linki savo sūnui ar dukrai.
  Pasaulis nesubyrės, jei Lietuvoje bus įteisinta partnerystė. Niekas nesubyrės, jei apie LGBTQ+ žmones vaikai sužinos mokyklose ir jiems nekils klausimų paauglystėje, ar mylėti tos pačios lyties asmenį yra gerai, ar blogai. Jiems nekils nė minčių apie tai, kad galima teisti tokius žmones.
  Mums nusibodo matyti, kaip visuomenėje dergiami žmonės, kurie yra kažkieno sūnūs ir dukros. Kurių tėvai dėl vienos ar kitos priežasties nestoja jų ginti.
  Kažkas turi pasakyti, kad jie nėra nevykėliai ir žudikai. Jie yra visaverčiai visuomenės nariai, praturtinantys Lietuvą savo darbais ir gebėjimais. O patyrę, ką reiškia būti „kitoje barikadų pusėje”, jie neretai pirmieji nori visuomenę tvirtinti. Už visus tuos vaikus mes atsakome. Ir esame pasiruošę juos ginti.

 157. Kostas

  šaunuoliai! Palaikau visokeriopai. Būti LGB nėra pasirinkimas, būti siaurakakčių heiteriu – pasirinkimas.

 158. Marius

  Kaip mes galime auginti savo atžalas ten, kur žmogaus prigimtinės teisės yra varžomos. Ar mes norime gyventi tokioje visuomenėje, kurioje esi nepriimtas, persekiojimas ir galbūt pastatytas į pavojų, vien dėl to, kad tu kažką myli. Noriu gyventi tokioje visuomenėje, kurioje yra elementari pagarba kitam žmogui ir jo teisėms, noriu gyventi tokioje valstybėje, kurioje yra vietos visiems o ne tam tikroms grupėms, kurios sprendžia kas yra normalu o kas ne.

 159. Dainius

  Visi žmonės tūrį turėti ligias teises

 160. Marius

  Prieš 5metus baigiau VDU Rasos gimnaziją, ir puikiai atsimenu homofobiškus mokytojus.
  Moksleivių patyčios išnyko praeityje, bet mokytojų – liko, nes jie buvo autoritetai mokslo kelyje. Labai apmaudu pagalvojus, kad dauguma homofobų ne iš piktos valios skleidžia neapykantą, bet jie nuoširdžiai yra įsitikinę savo teisumu.
  Tik edukacija ir švietimas gali sutramdyti homofobiją.

 161. nepateiksiu

  Nepritariu

 162. Jovilė Sibilė

  <3 <3 <3

 163. Kristina

  Visi esame žmonės ir turime turėti vieta po saule – SAUGIA ir ramia , užteks pykčio ir neapykantos

 164. Rita

  Visi esame vieno Dievo vaikai. Visiems ta pati Saulė šviečia. Mt 25, 31–46 „Iš tiesų sakau jums: kiek kartų tai padarėte vienam iš mažiausiųjų mano brolių, man padarėte“ – tad kiek iš tiesų yra Dievo kiekviename iš mūsų? Pasirašiau.

 165. Kornelija

  Meilė – ne nuodėmė. Biblija ir sąmokslo teorijos ne priežastis žmones diskriminuoti. Kadaise juodaodžiai ir moterys irgi nebuvo laikomi lygiaverčiai žmonėmis.

 166. Ilona

  Pasirašiau, nes dabar vykstantis baisus puolimas prieš LGBT, man yra baisus. Kaip pats popiežius Pranciškus pasakė ” Kas aš toks, kad juos teisčiau”.

 167. Katalikas

  Tikiu, jog Dievas yra meilė, tikra meilė be išskaičiavimo, be ribų. Jei sakome, kad tikime Dievu, jei vadiname save krikščionimis, mylėdami savo artimus, visus, kad ir kokie jie būtų, mes privalome juos ginti nuo neteisybės, leisti jiems būti laimingais… Pasirašau, nes myliu ♥

 168. Ernesta

  palaikau

 169. Neda

  Pasirašau

 170. Danguole

  Pasirašau ir palaikau, dėkui peticijos kūrėjams.

 171. Kęstutis

  Palaikau ir palaikysiu. Much love!

 172. Karolina

  Pritariu

 173. Dievo vardu

  galiu teikti, jog bet koks žmonių žeminimas, rūšiavimas yra apgailėtinas.

 174. Esu krikščionis ir pasirašiau. Neapykanta sklindanti į LGBTQ asmenis yra pats nekrikščioniškiausias dalykas vykstantis mūsų visuomenėje

 175. Jonas

  Niekada nepritarsiu

 176. Katerina

  Pritariu ir palaikau

 177. Izabela

  <3 <3 <3

 178. Povilas

  Parašiau savo nuomonę normliai nieko neįžeidęs, bet ji dingo per porą minučių. Štai todėl Jūs niekam ir nepatinkat, nes prievarta mylimas nebūsi, o bandyti visus priversti Jus toleruoti 3 reicho metodais nepavyks.

 179. Regvita

  Palaikau!

 180. Viktorija Severinaitė

  DĖKOJU PETICIJOS KŪRĖJAMS BEI TIEMS, KAS SUKŪRĖ ŠĮ TEKSTĄ. PAGALIAU GALIU JAUSTIS SAUGIAU LIETUVOJE NEI ANKSČIAU <3

 181. Povilas

  Tai jei nepritari iškart esi homofobas? Wow … neužtruku šitas nuodas atkeliauti iš amerikos.

 182. Dovile Anderson

  Kazin ar parasai pades pries tokia neapykanta, buduliu cia taip lengvai neitikinsi. Pasirasiau. Sekmes

 183. Karolina

  Palaikau

 184. Arnas

  Pasirašau

 185. Arnas

  Pasirašau!

 186. Jonas

  Palaikau!

 187. Ilona

  Pritariu.

 188. Vilma

  Pasirašau

 189. Jonas

  Palaikau!

 190. Dalia

  Palaikau!

 191. Arnas

  Pasirašau

 192. Aidas

  Pasirašau!

 193. Jonas

  Palaikau!

 194. Agnė

  Palaikau

 195. Dainius

  Palauksiu, kol sufabrikuosit 360000

 196. Aidas

  Pasirašau

 197. Aiste

  Pasirašau

 198. Arnas

  Pasirašau

 199. Aidas

  Pasirašau!

 200. Aidas

  Palaikau!

 201. Jogailė

  Pasirašau

 202. Arnas

  Palaikau!

 203. Lukas

  Pasirašau

 204. Aidas

  Pasirašau

 205. Arnas

  Pasirašau

 206. Linas

  Palaikau!

 207. Aidas

  Pasirašau!

 208. Jonas

  Pasirašau!

 209. Vilma

  Pasirašau!

 210. Dalia

  Pasirašau

 211. Jonas

  Palaikau!

 212. Tomas

  Pasirašau!

 213. Laura

  Pasirašau!

 214. Deimantas

  Pasirašau

 215. Vilma

  Palaikau!

 216. Lukas

  Palaikau!

 217. VytėNemunelis

  Life is Life

 218. Vilma

  Pasirašau!

 219. Vilma

  Pasirašau!

 220. Vilma

  Palaikau!

 221. sigitas

  pasirasau

 222. Agota

  ♥╣[-_-]╠♥

 223. Laura

  Pasirašau

 224. R.R

  Man baisu net pagalvoti, jei mano vaikui mokykloje teks susidurti su homofobais mokytojais ir homofobu seimu vaikais. Klausytis ju patyciu, ir zmoniu diskriminacijos del to koks jis gime. Susiduriau su daug kitokiu vaiku, is geru seimu, kurie nuo vaikystes matesi, kad yra kitokie, ir beveik visada patirdavo patycias, nes jie skaito knygas, nes jie neskriaudzia mergaiciu, kaip kiti klasiokai 6 klaseje, nes jie pasirenka gilesnius pokalbius su suaugusiais ar mergaitem, o neina uz kampo su “bernais”… nuo vaikystes ju elgesyje matyti ir logikoje matesi, kad jie GIME kitokie, ir taip gaila, kad augdami jie buvo nuolatos diskriminuojami, Tikiuosi mano vaikas gales uzaugti aplinkoje, kur bus gerbiamas kiekvienas vienodai, nesvarbu kuom jis kitoks uz kitus, turtu, tevu sudetimi, orientacija, ar galuniu skaiciumi. Visi gime lygus, ir jei dievas yra, ir jis toks geras, kaip sakosi, jis myli visus savo vaikus vienodai, tad mylekim ar bent gerbkim ir mes.

 225. Arnas Arnas

  Pasirašau

 226. Tomas

  Pasirasau

 227. Andrey

  <3

 228. Mira

  Palaikau ir pasirašau!

 229. Justina

  Pasirasau

 230. Tomas

  Pasirašau!

 231. Tomas

  Pasirašau

 232. Tomas

  Pasirašau!

 233. Jonas

  Pasirašau!

 234. Tomas

  Pasirasau

 235. Jonas

  Pasirasau

 236. Jonas

  Pasirašau

 237. Tomas

  Pasirasau

 238. Patricija

  Palaikau.

 239. Jonas

  Pasirašau

 240. Jonas

  Pasirašau!

 241. Jonas

  Pasirašau

 242. Lina Dvaranauskienė

  Pasirašau

 243. Tomas

  Pasirašau

 244. Tomas

  Pasirasau

 245. Tomas

  Pasirasau

 246. Vytenis

  Pasirašau

 247. Laura Valauskaitė

  tegyvuoja meilė

 248. Jūratė

  Pasirašau

 249. Vytautė

  <3

 250. Galvoju

  Labai šauni iniciatyva

 251. Indra

  Visi vienodai turi teisę į asmens orumą. Nepritariu neapykantos kurstymui bet kuriai soc. grupei. Visi turime teisę būti tuo, kuo esame ir norime būti.

 252. Elzė

  Už meilę!

 253. Goda Jureviciute

 254. Vitalija

  Už teisę rinktis, ka mylėti

 255. Rūta

  Panašiu diskriminacija grįstu keliu ėjo ir eina neįgalių vaikų tėvai. Todėl suprantu, ką jūs jaučiate ir palaikau. Stiprybės jums. Pasirašau.

 256. Jonas

  Meile – visiems!

 257. Gabriele

  Koks kieno reikalas su kui as “miegu”? Kaip mane tas keicia kaip asmeni? As gi neklausineju “lovos” reikalu sutikus bet koki zmogu!! Kodel geju lovos reikalai yra visuomes reikalas? Ir kodel niekas nepaskaito daugiau informacijos kas yra gejus/lezbiete. Tai NERA pasirinkimas!! Juo gimstama!!!!!

 258. Justina

  Pasirašau

 259. Elvyra

  Pasirašau.

 260. Edvaras

  PASIRAŠYKITE NE KOMENTARUOSE, O ATSKIRAS LAUKELIS TAM YRA…

 261. Aušra

  Lietuvoje turi būti vietos visiems.

 262. Vitalij

  Pasirašau:)

 263. Išgraužkite Tašką

  Pasirašiau

 264. Aušra

  Pasirašau

 265. Jonas

  Pasirasau

 266. Justas

  Pasirašau. Atsibodusi ši neapykantos kultūra, kuriuos skleidėjai veidmainiškai slepiasi po religijos dogmomis ar nuomonės laisve. Pripažinkim kad ir kokia neapykantos priežastis, ji neturi pateisinimo bet tikrai turi kainą.

 267. Aistė

  Už!

 268. Gražina

  Pasirašau!

 269. Lima

  Pasirašau.

 270. Rūta

  Krikščioniui … Visi žmonės yra Dievo vaikai. Tik Jis gali teisti. Neteiskite ir nebūsite teisiami. Kur jūsų deklaruojama meilė artimui? Ar Jūs tikras Krikščionis ?

 271. Rūta

  Tuo pačiu keliu ėjo ir eina ligi šiol neįgalių vaikų tėvai. Stiprybės jums.

 272. Tomas

  Pasirašau!

 273. Tomas

  Pasirašau

 274. Jonas

  Pasirasau

 275. Jonas

  Pasirasau

 276. Domas

  Palaikau!

 277. Jaunius Špakauskas

  Pasirašiau ir va – nenumiriau.

 278. Jonas

  Uz

 279. Jonas

  Uz

 280. Jonas

  Pasirašau

 281. Krikščionis

  Kiek jūs galit vaidinti aukas? Manipuliuojat žmonių jausmais ir iškreipiat vertybių sampratą. Mano nuomone viskas gražiai pateikta, bet vilkas slepiasi avelės kailyje. Niekas nėra prieš jus, bet nekiškit per prievatą savo idelogijų

 282. Eglė Šumskienė

 283. Dalius

 284. Andrius labasauskas

  Tegul saulė Lietuvoj
  Tamsumas prašalina

 285. Rokas

  teisių užteks visiems

 286. Žydrūnas

 287. Jonas

  Pasirašau

 288. Jonas

  Pasirašau

 289. Jonas

  Pasirašau

 290. Jonas

  Pasirašau

 291. Jonas

  Pasirašau

 292. Rusnė Kuliešiūtė

  Norisi Lietuvos, kurioje laisvė meilei♥

 293. Jonas

  Pasirašau

 294. Jonas

  Pasirašau

 295. Matas Navickas

  Pasirašau

 296. Dalia

  Tolerancija, meilė,atjauta. Palaikau.

 297. Jonas Matuliauskas

  Pasirašau

 298. Tomas

  Pasirašau

 299. Petras

  Tik uz!

 300. Paulina

  Palaikau!

 301. Erikas

  Uz!

 302. Mantas Jankauskas

  Uz

 303. Birutė Rutkauskaitė

  <3

 304. Justinas

 305. Ieva

  Jie yra visaverčiai visuomenės nariai, praturtinantys Lietuvą savo darbais ir gebėjimais.

 306. Rimantas

  Pasirašau.

 307. Džiugas Skurvydas

  +

 308. Gvidas Liutkus

  <3

 309. Lauras Jokūbpreikšas

  Pasirašau.

 310. Tadas

  LGBTQ+ yra lygiai tokie patys žmonės kaip ir ne LGBTQ+. Savo vidumi, kartais ir išore kitokie, nestandartiniai, ne kaip dauguma, bet žmonės. Ne pabaisos. Ne nenormalūs. Ne iškrypėliai. Žinoma, kaip ir tarp ne LGBTQ+, taip ir tarp LGBTQ+ pasitaiko visokių – ir gerų, ir blogų. Žmogų vertinti reikia ne pagal tai, su kuo jis nori intymiai praleisti laiką ar kokia jo lytis, o pagal jo veiksmus kitų žmonių, gamtos atžvilgiu (ką sako, rašo, daro, kenkia, nekenkia, padeda, ignoruoja ir tt.).

 311. Agnė Jurkutė

  <3

 312. Mintautė Jurkutė

  <3

 313. Ramunė

 314. Milda Delnickaite

  <3

 315. Margarita Jankauskaitė