Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Ar būsimi merai pajėgūs spręsti skurdo problemas?

Rinkimai, lrs.lt nuotr.

Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas | 2023 03 03

Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas (NSMOT) kandidatams į merus uždavė klausimų apie skurdo mažinimo priemones jų savivaldybėje. Nepaisant to, kad viešumoje daug kalbama apie skurdą ir socialinę atskirtį, tik mažuma kandidatų pateikė atsakymus. Kaip pažymi NSMOT, savivaldybės skurdo mažinimo srityje turi nemažai galių: organizuoja socialines paslaugas, vykdo užimtumo didinimo programas, skirsto socialinę piniginę paramą. Klausimai buvo užduoti platformoje „Žinau, ką renku“.

„Dalis kandidatų neigia skurdo problemą, jie iš esmės nėra pajėgūs spręsti skurdo keliamų iššūkių. Rinkėjus ringinčiau ypač atkreipti dėmesį, ar kandidatas/ė supranta problemos mastą ir siūlo adekvačias priemones“, – sako Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.

Aistė Adomavičienė, Bertos Tilmantaitės nuotr.

Aistė Adomavičienė, Bertos Tilmantaitės nuotr.

Klausiant kandidatų apie 3 konkrečias priemones skurdui mažinti savivaldybėje, dalis kandidatų vardino nacionalinės politikos lygmens priemones, pavyzdžiui, pridėtinės vertės mokesčio mažinimą maisto produktams ar prekybos centrų antkainių reguliavimą. Anot NSMOT, tai byloja, jog kandidatai neturi aiškaus priemonių plano, kurį vykdytų užėmę mero postą.

„Džiaugiamės, kad nemaža dalis kandidatų vis tik sugebėjo įvardinti konkrečias, savivaldybės kompetencijos ribose taikytinas priemones, tai – individualizuotų socialinių paslaugų plėtra, išmokų, kurios yra savivaldos kompetencijos ribose, ir būsto fondo plėtimas, informavimas apie taikomas priemones, socialinių darbuotojų statuso stiprinimas. Džiaugiamės, kad dalis kandidatų ketina intensyviau įtraukti nevyriausybines organizacijas į pagalbos pažeidžiamoms grupėms teikimą“, – rašoma NSMOT pranešime spaudai.

Atsakant į klausimą, kaip kandidatai į merus padėtų žmonėms, išaugus šildymo kaštams, pagrindinės siūlomos priemonės buvo perėjimas prie atsinaujinančių energijos šaltinių, pavyzdžiui, saulės parkų statymas ant viešųjų pastatų, renovacija ir informavimas apie esamas pagalbos priemones.

Kalbėdami apie įsiskolinimus antstoliams, kaip įsidarbinimo barjerą, didelė dalis kandidatų pasisakė visai nematantys tokios problemos. Kiti pritarė NSMOT siūlymui, kad įsiskolinusiems asmenims būtina teikti specializuotas šeimos ar asmens finansų valdymo paslaugas, kai socialiniai darbuotojai tarpininkauja tarp asmens ir antstolio, padeda subalansuoti šeimos ar asmens biudžetus.

Pasirinkę savivaldybę interaktyviame žemėlpyje, matysite visus kandidatus į merus ir jų atsakymus į klausimus.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki