Aktualu

„Baltojo kaspino“ festivalis 2017: menas stipresnis už smurtą

Mano teisės
fondas FRIDA | 2017 11 23

Labdaros ir paramos fondas FRIDA, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, Kaune ir Vilniuje organizuoja „Baltojo Kaspino” festivalį. Šiemet renginių ciklas dedikuojamas dailininkės Fridos Kahlo 110-osioms gimimo metinėms. Festivalis vyks trečią kartą, prasidės lapkričio 25 dieną ir baigsis gruodžio 10 dieną.

„Smurtas prieš moteris mūsų visuomenėje pasireiškia pačiomis įvairiausiomis formomis: į smurto artimoje aplinkoje iškvietimus 2016 metais policija mūsų šalyje vyko beveik 66 000 kartų, per pasaulį socialiniais tinklais vilnijanti akcija #meetoo neaplenkė ir Lietuvos. Tačiau į labiau paslėptas ar net „socialiai priimtinas“ smurto formas mes kartais neatkreipiame dėmesio: vaikai auklėjami „beržine koše“, o berniukai muša mergaites, nes tokio „bendravimo modelio“ išmoksta savo šeimose“, – apie festivalio problematiką pasakoja labdaros ir paramos fondo „Frida“ direktorė Daiva Baranauskė. „Frida“ vadovė sako, kad lyčių smurto problema sudėtinga, kreiptis pagalbos ir viešai apie tai kalbėti nedrąsu, o visuomenės nuostatos, skatinančios smurtauti, labai gajos. Todėl efektyviausias, nors ir lėtas būdas joms pakeisti – menas.

Festivalio laikotarpiu žmonės ne tik bus kviečiami į renginius, bet ir raginami įsisegti baltąjį kaspiną – tradicinį, visame pasaulyje žinomą smurto prieš moteris įveikimo simbolį bei taip solidariai pasakyti „Nulis tolerancijos smurtui!“

Šiemet į Festivalio programą įtrauktuose 23 skirtingų žanrų renginiuose dalyvauja: Švedijos karalystės ambasadorė Maria Christina Lundquist, LR Seimo narė Dovilė Šakalienė, Kovos su kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, Kauno šokio teatras AURA, aktorės Virginija Kochanskytė ir Ernesta Žemaitytė, režisierė Hana Šumilaitė, dr. Austėja Landsbergienė, Meksikos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, televizijos laidų vedėjos Daiva Žeimytė ir Renata Šakalytė-Jakovleva, knygos „Dukra“ autorė Erika Burinskaitė, šokio kolektyvas SPOKŠOK, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Šokio kolektyvas SPOKŠOK bei kiti meno, mokslo ir kultūros atstovai, kolektyvai bei nevyriausybinės organizacijos.

Nuolatinė Festivalio Globėja – Kauno miesto savivaldybė. Visi Festivalio renginiai nemokami.

Komentuoki