Aktualu

Darbą pradeda naujoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė

Mano teisės

Priesaikos akimirka, Olgos Pošakovos/ lrs.lt nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2021 04 01

1

Šiandien Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontrolierės pareigas pradeda eiti teisininkė Birutė Sabatauskaitė. Ją į šias pareigas penkerių metų kadencijai paskyrė Seimas, pritaręs Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pateiktai kandidatūrai. B. Sabatauskaitės kandidatūrai taip pat pritarė ir Seimo Žmogaus teisių komitetas. Ji pakeis nuo 2015 m. birželio mėn. iki šiol lygių galimybių kontrolierės pareigas ėjusią Agnetą Skardžiuvienę.

B. Sabatauskaitė 2010–2013 m. dirbo Lietuvos žmogaus teisių centre teisininke, nuo 2013 m. buvo šio centro direktorė ir teisės bei advokacijos vadovė. Šiose pareigose ji organizavo tyrimus apie žmogaus teisių situaciją Lietuvoje, teikė pastabas teisės aktams, rengė ir vadovavo įvairiems projektams lygių galimybių tema, organizavo ir vedė mokymus lyčių lygybės, nediskriminavimo, smurto artimoje aplinkoje įveikimo ir prevencijos klausimais. Anksčiau dirbo Mykolo Romerio universitete, Valstybės kontrolės institucijoje. B. Sabatauskaitė yra įgijusi teisės bakalauro ir tarptautinės teisės magistro laipsnius, yra Europos nediskriminavimo teisės ekspertų tinklo narė-ekspertė.

Lygių galimybių įstatyme numatyta, kad lygių galimybių kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą (teisės bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį) ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio darbo stažą. Kontrolierių penkeriems metams skiria Seimas Seimo Pirmininko teikimu. Tas pats asmuo lygių galimybių kontrolieriumi gali būti skiriamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

Komentuoki

 1. Vida

  Daug darbo , Birute. JEIGU esate tokia kaip tevas , tai ivaizdis nera tikras.Tavo tevas Julius S. ir buvusios vyras A.Skardzius mano infor
  macija ir kreipimasi i juos del parlamentines kontroles Alytaus m.savivaldybes ” specialistu” veikos ivertinimo gyventoju diskriminavimo klausimais neisgirdo , informacijos negrazino.
  Kaip spresite diskriminacijos si atveji?
  Teisingumo tenka kreiptis i EZTT.
  Bet as myliu savo gimtaji krasta gerbiu jos istatymus.
  Patalogija ne tik lytiskume,bet ir susikalbejime komunikacijoje.
  Vadinasi, komunikacijos nebus
  Demokratine santvarkos principai niveliuoti .
  Svarbiausia sex.Nesvarbu su kuo svarbu gerai…
  Tratinkites ir bukit laimingi. Viskas teiseta cha cha.
  Tokia Lietuvos Dievo valia???
  Atsakykite