Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

EP ragina pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę

LGBTQ, pexels.com nuotr.

LGBTQ, pexels.com nuotr.

manoteises.lt | 2021 09 14

Antradienį europarlamentarai paragino Komisiją ir ES valstybes pašalinti kliūtis, su kuriomis susiduria LGBTIQ asmenys, naudodamiesi teise laisvai judėti po ES.

EP narių priimtoje rezoliucijoje dėl LGBTIQ asmenų teisių Europos Sąjungoje (387 balsai už, 161 prieš, 123 susilaikė) pažymima, kad ES valstybės privalo gerbti pagrindines LGBTIQ asmenų teises ir sudaryti sąlygas nekliudomai jomis naudotis. Tos pačios lyties asmenų santuoka ar partnerystė, sudaryta vienoje iš ES valstybių, turėtų būti vieningai pripažinta kitose ES valstybėse, o tos pačios lyties porų sutuoktiniai ar partneriai privalo turėti tas pačias teises, kaip ir skirtingų lyčių sutuoktiniai, teigia europarlamentarai.

Jie ragina Europos Komisiją „imtis konkrečių priemonių, siekiant užtikrinti judėjimo laisvę visoms šeimoms, įskaitant vaivorykštės šeimas, vadovaujantis sprendimu byloje „Coman & Hamilton“, kuriame teigiama, kad direktyvoje dėl laisvo judėjimo vartojamas terminas „sutuoktinis“ taikomas ir tos pačios lyties partneriams.“ Kadangi Rumunija neįgyvendino minėto sprendimo, Europos Komisijai siūloma imtis papildomų veiksmų ir užtikrinti jo vykdymą.

EP taip pat ragina ES valstybes pripažinti kitoje valstybėje išduotame gimimo liudijime nurodytus suaugusiuosius teisėtais vaiko tėvais, neatsižvelgiant į suaugusių asmenų teisinę lytį ar šeiminę padėtį. Europarlamentarai pabrėžia, kad svarbu pripažinti gimimo liudijimus visose ES valstybėse, neatsižvelgiant į tėvų lytį, nes taip būtų užtikrinta, kad į kitą ES valstybę persikeliantys vaikai neliktų be pilietybės.

EP nariai „prašo Komisijos atkreipti dėmesį į LGBTIQ bendruomenės Lenkijoje ir Vengrijoje patiriamą diskriminaciją“ ir pasinaudoti turimomis priemonėmis, siekiant pašalinti aiškų pavojų, kad Lenkija ir Vengrija gali šiurkščiai pažeisti pamatines ES vertybes.

Keturi EP nariai iš Lietuvos – Aušra Maldeikienė, Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas, Petras Auštrevičius – palaikė rezoliuciją ir basavo „už“. Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Liudas Mažylis ir Bronis Ropė susilaikė, „prieš“ balsavo Valdemar Tomaševski ir Viktor Uspaskich. Stasys Jakeliūnas balsavime nedalyvavo.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki