Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Festivalyje „Nepatogus kinas“ – išskirtinė diskusijų programa

Interviu su Sviatlana Cichanouskaja akimirka

Interviu su Sviatlana Cichanouskaja akimirka

manoteises.lt | 2021 10 12

Ketvirtadienį prasidedantis festivalis  „Nepatogus kinas“ kviečia į išskirtinę diskusijų apie žmogaus teises programą.  Savo šūkiu šiemet pasirinkęs „Radikaliam pokyčiui reikia radikalaus veiksmo“ festivalis siūlo diskutuoti apie protestus, judėjimus bei kitus įvykius, keičiančius mūsų požiūrį į žmogaus teises ir jų užtikrinimą.

„Diskusijose reaguojame į aktualius įvykius, apie tai, ką kalba žmonės ir kokias problemas matome žmogaus teisių lauke. Todėl šiais metais skiriame net dvi diskusijas tos pačios lyties šeimoms bei partnerystės institutui, kalbiname Baltarusijos opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają ir klausime, kokia ateitis laukia Baltarusijos demokratinio judėjimo“, –  sako „Nepatogaus kino“ diskusijų programos koordinatorė Agnė Pakšytė.

Agnė Pakšytė, Severinos Venckutės nuotr.

Agnė Pakšytė, Severinos Venckutės nuotr.

Anot A. Pakšytės, šių metų programoje – daugiau nei 10 diskusijų skirtingomis temos, tad rinktis yra iš ko. „Kasmet ieškome ir mažiau viešojoje erdvėje aptariamų žmogaus teisių temų, pavyzdžiui, ką reiškia būti moterimi sporte ar kuo susijęs jaunimo skurdas ir darbas paslaugų tiekimo programėlese. Kitas, ne mažiau svarbus klausimas – kokia ateitis laukia mūsų visų, šylant planetos klimatui ir ar turime užtektinai valios tai pakeisti?“, –  pasakoja programos koordinatorė.

Diskusjos „Būti moterimi sporte“ akimirka

Diskusjos „Būti moterimi sporte“ akimirka.

Dar vienas festivalio akcentas – neapykantos kurstymui  skirtos diskusijos Vilniuje ir Kaune. Anot festivalio organizatorių, socialiniuose tinkluose ir toliau plintant neapykantos kalbai, turime kalbėtis apie tai, ką galime padaryti, kad neapykantos būtų mažiau.

Diskusjos „Radikalumas – 21 amžiaus simptomas“ akimirka

Diskusjos „Radikalumas – 21 amžiaus simptomas“ akimirka.

„Neapykantos internete tiek daug, kad kartais atrodo, jog nieko neįmanoma padaryti. Savo diskusijomis, norime pasakyti, kad situacija nėra beviltiška: neapykantai aptikti kuriami dirbtinio intelekto sprendimai, apie neapykantos kurstymą galima pranešti platformoje daugiaumeiles.lt. Galų gale galime kalbėti, diskutuoti ir didinti mūsų visų supratimą, kad neapykantos kurstymas nėra žodžio laisvė. Tai nusikalstama veika, kuri turi daug neigiamų pasekmių ne tik tiems, prieš kuriuos ji nukreipta, bet ir visai visuomenei“,  – sako „Nepatogaus kino“ komunikacijos vadovė Daiva Gylytė.

Daiva Gylytė, Monikos Pietarytės nuotr.

Daiva Gylytė, Monikos Pietarytės nuotr.

Šių metų festivalio diskusijas bus galima stebėti iš bet kurios Lietuvos vietos „Nepatogaus kino“ ir Lietuvos žmogaus teisių centro paskyrose „Facebook“. Festivalis taip pat neatsisako gyvų renginių ir kviečia ir į diskusijas Vilniuje ir Kaune. Daugiau apie transliacijų laikus bei diskusijų vietas – festivalio „Nepatogus kinas“ puslapyje internete.

Tekstas parengtas įgyvendinant projektą „BE HATE FREE: laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimas Lietuvoje“. Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos, Švedijos užsienio reikalų ministerijos ir Švedijos ambasados Vilniuje lėšomis.

ES, Švedijos ir Švedijos ambasados logotipai.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki