Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Ištvanas Kvik kviečia į festivalį „GYPSY FEST 2020“

„GYPSY FEST 2020“ organizatorių nuotr.

„GYPSY FEST 2020“ organizatorių informacija | 2020 09 10

Vilnius ruošiasi įvairiaspalvei „Tautų mugei“. Šiemet įspūdinga  jos dalimi taps romų kultūros festivalis – „GYPSY FEST 2020“. Vienas iš festivalio idėjos autorių, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas, „Sare Roma“ lyderis Ištvanas Kvik sako, kad šiemet kviečia renginio svečius mėgautis muzika BE ETIKEČIŲ!

„Šiemet mūsų festivalio šūkis būtent toks ir yra: „Be etikečių!” Juo norime paskleisti žinutę, kad nesvarbu, kokios žmogus tautybės, vertinti reikia patį žmogų, o ne „klijuoti etiketes“ pagal tai, kokios spalvos jo oda, iš kur jis kilęs, kokios tautybės jo tėvai. Kad stereotipai dingtų, reikia apie tai kalbėti, reikia rodyti, kad išankstinė nuomonė dažnai gali būti klaidinga. Manau, kad ne tik mūsų rengiamas festivalis, bet ir mūsų romai, puikiai dirbdami ir gražiai aptarnaudami žmones restorane „GYPSY lounge & grill“, būtent tai ir daro – laužo stereotipus“, – teigia vienas iš festivalio iniciatorių I. Kvik. Anot jo, „GYPSY FEST“ – tai renginys, kuris vyksta tik kartą metuose, yra pilnas čigoniškos laisvės, muzikos, aistros, daug nuoširdžių šypsenų, juoko ir jaudinančių akimirkų.

„GYPSY FEST 2019“ akimirka, organizatorių nuotr.

2020-aisias, kuomet COVID pakoregavo planus, šventė buvo nukelta į rudenį bei nuspręsta švęsti kartu su „Tautų muge“ rugsėjo 20-ąją. Ji prasidės 12:30, kai šventinė muzikinė eisena pajudės nuo Rotušės iki Katedros, kur miesto svečių laukia romų atlikėjų koncertas. Nuo 16 val. A. Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje visi norintys galės pasivaišinti tradiciniais romų patiekalais ar įsigyti rankų darbo amuletų, o nuo 19:30 val. čia skambės šventinis festivalio „GYPSY FEST 2020“ koncertas.

Organizatoriai žada, kad spalvingame „GYPSY FEST 2020“ Vilnius festivalyje netrūks ne tik spalvų ir ritmų, bet ir žinomų atlikėjų. Šventėje pasirodys Inga Valinskienė, Merūnas, Radži, Rytis Cicinas, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Katažyna Zvonkuvienė, „Sare Roma“ ir Ištvanas Kvik, Samanta Tina, Rytietiškų šokių studija „Sultana“, Šokio teatras „Rokada“, „Ugnies teatras“, taip pat ansambliai iš užsienio šalių.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki