Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Ištvanas Kvik kviečia į spalvingiausią  festivalį Vilniuje – „GYPSY FEST 2021“

GYPSY FEST akimirka, organizatorių nuotr.

Lietuvos romų bendruomenė | 2021 09 15

Artėja Vilniaus „Tautų migė“, kuri šiemet ketina pritraukti daugybę Vilniaus miesto gyventojų ir sostinės svečių. Spalvinga renginio dalimi šiemet taps jau tradicija tapęs romų kultūros festivalis – „GYPSY FEST 2021“. Vienas iš festivalio idėjos autorių, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas, „SARE ROMA“ lyderis Ištvanas Kvik sako, kad šiemet renginys kviečia prisiminti, kad skirtingas tautybes vienija bendros vertybės.

Jau penktus metus Vilniuje rengiamas romų kultūros festivalis – socialinę misiją turintis renginys, kuriuo siekiama parodyti, jog romų bendruomenė yra atvira visiems, pasiryžusi bendrai integracijai, bendroms veikloms su visa Lietuvos bendruomene, jog romai nori ir gali dalyvauti socialiniame gyvenime.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

„Festivalis yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme: „Romas – ne džinas!“ ir taip kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme – „Be etikečių!“, taip kviesdami neklijuoti prie tam tikrų žmonių ar tautos etikečių. Šiemet sakome – „Skirtingos tautybės – vienodos vertybės!“, norėdami parodyti, kad esame vienos valstybės piliečiai, esame vienos žemės gyventojai“, – sako vienas iš festivalio iniciatorių Ištvanas Kvik.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

Festivalis „GYPSY FEST“ tradiciškai rengiamas minint Tarptautinę romų dieną, kuri yra balandžio 8-ąją. Tačiau antrus metus iš eilės dėl koronaviruso pandemijos renginys perkeliamas iš pavasario į rudenį. Taip festivalis papildo Vilniaus „Tautų mugę“.

„2021-aisiais „GYPSY FEST“ vyks trimis etapais. Rugsėjo 17-ąją surengsime konferenciją Seime, rugsėjo 19-ąją, sekmadienį žygiuosime spalvingoje muzikalioje ir linksmoje eisenoje nuo Rotušės iki Katedros aikštės, kur prisijungsime prie „Tautų mugės“ Gedimino prospekte, ateisime iki Kudirkos aikštės, kur „Tautų mugės“ scenoje pasirodys romų bendruomenės kolektyvai. Vakare A. Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje specialiai pastatytoje scenoje vyks „Grand“ koncertas“, – sako viena iš festivalio idėjos autorių, Baltijos regiono romų asociacijos vadovė Vaiva Poškaitė-Kovaliuk.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

GYPSY FEST akimirka, Jurgos Anusauskienės nuotr.

Ji primena, kad, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet vakarinėje renginio dalyje pasirodys visa puokštė Lietuvos scenos žvaigždžių: „SARE ROMA“, Merūnas, Inga Valinskienė, Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Vidas Bareikis, Birutė Dambrauskaitė, Katažyna Zvonkuvienė, Rafailas Karpis, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti. „Taip pat pasirodys mūsų svečiai iš Latvijos, Estijos, Slovakijos ir net Moldovos. Tad esame įsitikinę, kad pandemijos negandos liks šone, spalvingas ir siautulingas festivalis GYPSY FEST leis visiems dalyviams ir svečiams vėl prisiminti, kaip gera susitikti renginiuose ir mėgautis gyvu bendravimu. Pažadame daug spalvų, čigoniškų ritmų ir nuotaikingų emocijų“, – sako Vaiva Poškaitė-Kovaliuk.

Festivalio rėmėjai – Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybė, Romų visuomenės centras, Europos socialinio fondo agentūra.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki