Aktualu

Kaunas tars „ne“ smurtui prieš moteris

Mano teisės

Organizatorių nuotr.

manoteises.lt, fondas "Frida" | 2015 11 25

Kaune prasideda šešiolika dienų truksiantis „Baltojo Kaspino festivalis“, skatinsiantis atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu bei įveikti tiek asmeninius, tiek institucinius nuostatas, atsisakant smurto.

Festivalio organizatorius – labdaros ir paramos fondas FRIDA, šiandien, 18 val., kauniečius ir miesto svečius kviečia į nemokamą atidarymo renginį – neįtikėtinai stipraus filmo „Nuodėmė tylėti“ (angl.„Sin by Silence“) peržiūrą, o po jos į diskusiją „Apsaugos nuo smurto įstatymas – proveržis įveikiant smurtą prieš moteris? O kas toliau?“.

Filmas „Nuodėmė tylėti“ puikiai atspindi festivalio idėją ir tematiką: jo veikėjų balsai ataidi iš už sunkių kalėjimo durų. Moterys, nuteistos už savo vyrų – smurtautojų nužudymą, suburia kalinių grupę, siekiančią pakeisti visuomenės požiūrį į smurtą šeimoje. Per pastaruosius du dešimtmečius „Nuteistosios prieš smurtą“ grupė ne tik suteikė kalinėms, nukentėjusioms nuo smurto šeimoje, bendrumo jausmą ir erdvę išsipasakoti, bet ir inicijavo įstatymų pakeitimus, skatino švietimą apie bei tokio smurto prevenciją už kalėjimo sienų.

2011 m. priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą situacija Lietuvoje atrodo geresnė, tačiau daug kas ir stringa, taikant įstatymą praktikoje, o visuomenėje ar net pagalbą teikiančiose institucijose neretai ir toliau kaltinamos aukos.

Diskusijoje dalyvaus advokatė Edita Marija Šlapikienė, Lietuvos policijos mokyklos atstovas Vilius Velička, psichologė Rožė Joffė, ir Daiva Baranauskė – fondo FRIDA vadovė. Renginys vyks „Romuvos“ kino centre (Laisvės al. 54).

„Baltojo Kaspino festivalio“ tikslas – žinutę apie su lytimi susijusį smurtą perduoti kuo įvairesnei ir gausesnei auditorijai, renginius pritaikant įvairaus amžiaus ir interesų žmonėms. Dialogas bus kuriamas ne tik formaliose diskusijose, bet ir filmų peržiūrose, performansuose, spektakliuose, koncertuose, parodose bei poezijos skaitymo vakarų metu.

Kasdien iki pat gruodžio 10 d., kasdien, vyks įvairūs renginiai: specialistams bus rengiamos diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, o festivalio uždarymo dieną ir interaktyvi konferencija. Savo kūryba renginių serijos metu dalinsis šokio teatras „AURA“, fotomenininkas Ričardas Schofieldas, dainininkė Bjelle, šokėja ir performanso meno atstovė Agnė Auželytė, teatro grupė „Teatronas“, studija „Ugnies Ratas“ ir kiti.

Daugiau informacijos apie festivalio renginius internete: www.facebook.com/baltojokaspinofestivalis

Komentuoki