Skaitinys

Korupcija kaltinamam ministrui pirmininkui – klouno nosis

Kai Malaizijos policija įspėjo aktyvistą ir grafikos dizainerį Fahmi Rezą, kad jo „Twitter“ paskyra yra sekama, pareigūnai greičiausiai tikėjosi, kad aktyvistas užsičiaups. Tokį įspėjimą F. Reza gavo Malaizijos ministrą pirmininką Najib Razaką pavaizdavęs kaip klouną.

„Facebook"/„Grupa" nuotr.

Tačiau palaikydami F. Rezą ir žodžio laisvės idėją prie iniciatyvos prisijungė menininkų kolektyvas „Grupa“ naujoje ministro pirmininko – klouno serijoje dar labiau išsityčiojęs iš N. Razako.

Nuotraukos pasklido socialiniuose tinkluose kartu su raktiniais žodžiais „#KitaSemuaPenghasut” (liet. „Mes visi maištininkai“).

Pašiepti ministrą pirmininką pradėta, kai šalies generalininis prokuroras „išvyniojo“ N. Razaką iš, atrodo, nesibaigiančių korupcijos skandalų. Praėjusių metų liepą politiko asmeninėje banko sąskaitoje aptikti 681 milijonai JAV dolerių. Kilus skandalui, ministras pirmininkas atleido tyrimą vykdžiusį generalinį prokurorą bei savo pavaduotoją, smarkiai kritikavusį N. Razaką.

Malaizijos policijos bandymai naudoti socialinius tinklus komentarų apie vyriausybę stebėsenai įžiebė aršius debatus – iš tos pačios paskyros policija tramdė ir rasistinius bei šmeižikiškus komentarus „Twiteryje“ rašiusius šio socialinio tinklo vartotojus.

"Facebook"/ "Grupa" nuotr.

“Facebook”/ “Grupa” nuotr.

Nors dalis gyventojų sako, kad jog žmonės, skleidžiantys neapykantos kalbą, turėtų būti įspėjami, kiti sako, kad tokie metodai – būdas užgniaužti žodžio laisvę, prisideginat kilniais tikslais.

Anksčiau vyriausybė bandė uždrausti geltonus marškinėlius, kuriuos savo simboliu buvo pasirinkę ministrą pirmininką trauktis raginę protestuotojai.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidos pranešimus.

Komentarai (0)
Susiję straipsniai