Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Lietuvai gresia dar viena tarptautinė žmogaus teisių byla

A. Rudomanskis, rudomanskis.lt nuotr.

Tolerantiško Jaunimo Asociacija, manoteises.lt | 2016 07 26
Komentarų skaičius

1

Tolerantiško Jaunimo Asociacijos (TJA) pirmininkas Artūras Rudomanskis kreipiasi į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Asociacija praneša, kad išnaudojusi visas teisinės gynybos priemones dėl grasinančio pobūdžio žinučių turinio Lietuvoje, kurios, jos nuomone, rodė kilusią grėsmę sveikatai ar net gyvybei, TJA valdybos sprendimu A. Rudomanskis teikia skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui.

Asociacijos pranešime spaudai teigiama, kad valstybės institucijos atsisakydamos, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo sunkiai sutrikdyti sveikatą ar nužudyti, taip pat nevykdydamos pareigos pačioms reaguoti ir pradėti ikiteisminį tyrimą, nustačius diskriminavimo, kaip nusikalstamos veikos, požymių, pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos 10 ir 14 straipsnius, kurie garantuoja teisę į saviraiškos laisvę, nuomonę ir sklaidą, taip pat draudimą diskriminuoti.

„Nuolat gaunu asmenines žinutes su grasinimais nužudyti, sumušti. Teisėsauga be jokio ekspertinio vertinimo – gal vadovaujasi nuojautom? – nusprendė nepradėti tyrimo. Mane toks požiūris baugina: pirma, nepradėjus tyrimo lieka neaišku, kas grasina ir ar ta grėsmė reali. Antra, panašu, kad Lietuvoje neveikia jokios teisinės priemonės siekiant tą persekiojimą sustabdyti“, – teigia A. Rudomanskis.

Skundą rengė advokatė dr. Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė, kuri sako, kad ši byla – bandymas ginti savo teises: „Žmogaus laisvė ir orumas yra vienos pagrindinių demokratinės visuomenės vertybių. Neteisėtos veikos turi būti pastebimos ir nutraukiamos kaip galima anksčiau,“ – teigia advokatė.

Pranešime taip pat pabrėžiama, kad Lietuva neskiria pakankamai dėmesio neapykantos nusikaltimų ir neapykantos komentarų užkardymui tais atvejais, kai nukentėję asmenys yra LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualūs, translyčiai)  bendruomenės nariai, laikydama šiuos nusikaltimus mažareikšmiais, lyginant su kitais panašiais nusikaltimais. Tokiu pasyvumu valstybė esą prisideda prie diskriminacijos šios grupės asmenų atžvilgiu.

Tolerantiško Jaunimo Asociacija – organizacija, vienijanti per 300 narių. Jos tikslas skatinti pagarbą žmogui ir jo teisėms, vienyti gyventojus veiklai prieš visų rūšių diskriminaciją.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Neringa

    Labai palaikau. Pritariu ryžtingam ir principingam sprendimui. Tikiu, kad byla bus laimėta.