Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Lietuvoje vėl skambės nužudytų žydų vardai

2014 m. VARDAI. Holokaustą išgyvenusi buvusi Vilniaus geto kalinė Fania Jocheles-Brancovski perskaitė savo šeimos vardus. Organizatorių nuotr.

Manoteises.lt | 2016 09 15

Minint 75-ąsias žydų žudynių metinės, rugsėjo 22–23 dienomis, Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir jos išvakarėse, įvairiose Lietuvos vietovėse bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Pilietinė iniciatyva VARDAI kviečia prisiminti žiauriai sunaikintus Lietuvos žmones balsu ištariant jų vardus ir pavardes.

VARDŲ skaitymai viešose Lietuvos miestų ir miestelių vietose vyksta jau šešerius metus ir prie jos prisijungia vis daugiau bendruomenių. Dalyvavusieji renginiuose, sako, kad būtent toks Holokausto aukų prisiminimas padeda labai asmeniškai pajusti tragedijos mastą. Kai ištari žmogaus vardą, nebegali apsimesti, kad tas žmogus negyveno ir statistika, jog Antrojo pasaulinio karo metais sunaikinti 90 procentų Lietuvoje gyvenusių žydų, pradeda reikšti ne tik skaičius.

,,Šis vardų skaitymas, tiek kiek sklinda žmogaus balsas, nėra masinis renginys – tai asmeninė atminimo ir empatijos išraiška. Einant pro šalį, pakanka stabtelėti 5 minutėm“, – sako VARDŲ koordinatorė Milda Jakulytė-Vasil.

Holokausto aukų vardus planuojama skaityti daugiau nei dešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Alytuje, Ukmergėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Švėkšnoje, Dieveniškėse, Eišiškėse ir kitur.

Vilniuje Holokausto aukų vardai bus skaitomi prie buvusios geto bibliotekos (Žemaitijos g. 4) ir prie neseniai atidengtų „Atminimo akmenų“, skirtų gydytojams dr. Jakovui Vygodskiui ir dr. Samueliui Margoliui (Vilniaus g. /Islandijos g.) bei vegetariško restorano Vilniuje įkūrėjams ir savininkams Faniai bei Lazarui Lewando (Vokiečių g.).

Apie renginius kituose miestuose galite perskaityti čia.

Jei norite skaityti nuo nacių okupacijos metu žuvusių asmenų vardus, jau galite užsiregistruoti:

Žemaitijos g. 4,

Vokiečių g. 14,

Vilniaus 31/Islandijos g. 1,2 .

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki