Aktualu

Nauja Šeimų asociacija telks įvairias Lietuvos šeimas

Mano teisės

Šeimų asociacijos logotipas.

Šeimų asociacija | 2021 03 25

Veiklą pradeda  naujai įsteigta Šeimų asociacija. Organizacija burs įvairias šeimas ir sieks mokslu grįstų sprendimų šeimos politikos bei lytiškumo ugdymo srityse. Asociacijos atstovai sako, kad tokie sprendimai turi būti priimami vadovaujantis mokslu, geriausiomis praktikomis, žmogaus teisių principais, empatija bei traktuoti vaiką kaip lygiavertį žmogų.

„Konstitucinė šeimos samprata yra grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais. Taip pat savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas. Teisinė santykių forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi“, – sako viena iš Šeimų asociacijos steigėjų, teisininkė Violeta Skripskienė.

Violeta Skripskienė, asmeninio archyvo nuotr.

Violeta Skripskienė, asmeninio archyvo nuotr.

Anot asociacijos narių, svarbiausias šeimos elementas – santykių turinys, todėl valstybė turi girdėti visų šeimų poreikius: turinčių vaikų ir bevaikių, auginančių vaikus santuokoje ar nesusituokus, vienišų tėvų, globojančių vaikus, auginančių savo partnerio vaikus ar savo anūkus, tos pačios lyties šeimų bei šeimų, kuriose šeimos nariai turi negalią, vaisingų ir nevaisingų, religingų ar jokiai religinei bendruomenei nepriklausančių šeimų. Šis sąrašas, anot Šeimų asociacijos, nėra baigtinis.

Prisistatydama visuomenei, Šeimų asociacija kviečia į nuotolinį renginį „(Ne)vienos šeimos istorija“. Data, kovo 25 – oji, pasirinkta neatsitiktinai: tradiciniame lietuvių kalendoriuje šią dieną minimos gandrinės.

„Svarbu atskleisti šeimų ir iššūkių, su kuriais jos susiduria, įvairovę. Tam, kad jaustumėmės saugūs tiek šeimoje, tiek visuomenėje, be galo svarbu girdėti vieniems kitus. Taip geriau suprasime, kokias neatidėliotinas problemas turime kartu spręsti“, – sako mokytojas ir tėtis Antanas Jonušas, dalyvausiantis nuotoliniame renginyje.

Antanas Jonušas, Žinių radijo nuotr.

Antanas Jonušas, Žinių radijo nuotr.

Anot organizatorių, skatinant gimstamumą Lietuvoje, gandrų neužtenka – svarbu kurti palankią ir saugią socialinę aplinką šeimoms, plėsti paslaugų tinklą bei siekti lyčių lygybės. Tyrimų duomenys rodo, kad aukštesni gimstamumo rodikliai yra tose Europos Sąjungos šalyse, kuriose šeimoms suteikiamos galimybės derinti darbą ir vaikų auginimą, kuriose yra išplėtotas paslaugų šeimoms tinklas ir apskritai šalių lyčių lygybės rodikliai yra aukštesni.

„Renginio metu aptarsime socialinių ir sveikatos paslaugų trūkumą, ne visada tenkinančią švietimo kokybę, šeimai draugiškos finansinės politikos stoką, sunkumus derinant darbą ir šeimą, diskriminaciją šeimos sudėties pagrindu ir kt. Pavienių šeimų ar organizacijų balsas, bandant spręsti šiuos klausimus, dažnai lieka neišgirstas ir neatlieptas. Tikime, kad asociacija, vienijanti daugybę šeimų, gali svariau atstovauti šeimų poreikiams įvairiuose politikos formavimo ir socialinio gyvenimo lygmenyse“ – sako viena iš renginio organizatorių, Urtė Žukauskaitė-Zabukė.

Urtė Žukauskaitė-Zabukė, Martyno Zarembos nuotr.

Urtė Žukauskaitė-Zabukė, Martyno Zarembos nuotr.

Šeimų istorijas pamatyti ir išgirsti bus galima kovo 25 d., 19 val. Šeimų asociacijos paskyroje „Facebook“, o netrukus po transliacijos įrašas bus pasiekiamas ir Šeimų asociacijos „YouTube“ kanale.

Šeimų asociacija kviečia prisijungti ir palaikyti jau dabar – dalijantis žinia, narystės / savanorystės pagrindu, ar paremiant veiklą finansiškai.

Komentuoki