Aktualu

„Nepatogus kinas“ jungiasi prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir pristato smurto šeimoje prevencijai skirta programą

Mano teisės

Filmo „Mūšiai už uždarų durų“ stop kadras.

manoteises.lt | 2017 10 16

Festivalis „Nepatogus kinas“ atsiliepia į LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą ir su smurto šeimoje prevencijai skirta programa jungiasi prie šalies vadovės kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Šių metų žmogaus teisių dokumentikos festivalio žiūrovai turės galimybę pamatyti filmą „Mūšiai už uždarų durų“ bei penkiuose Lietuvos miestuose dalyvauti diskusijose apie tai, kaip stabdyti smurtą artimoje aplinkoje. Prieš kiekvieną festivalio filmą dvylikoje Lietuvos miestų pranešti apie pastebėtą ar išgirstą smurtą kvies „Sidabrinės gervės“ ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtojo, režisieriaus Gedimino Šiaulio sukurta animacija ir LR Prezidentės video raginimas skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112 arba „Pagalbos moterimis linijai“. Taip pat kiekvienas festivalio žiūrovas gaus informacinį lapelį, paaiškinantį, kaip atpažinti psichologinį smurtą. Tikimasi, kad raginimą reaguoti į smurtą išgirs per 15 000 kasmetinių festivalio „Nepatogus kinas“ žiūrovų.

Filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūros ir diskusijos vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje ir Utenoje.

Oficialus programos pristatymas – spalio 17 d., „Forum Cinema Vingis“, Vilniuje, 18.30 val. Renginys prasidės trumpu Gedimino Šiaulio animacijos pristatymu, filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra ir diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“. Diskusijoje dalyvaus Ina, smurtą įveikusi moteris, LR Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Vilana Pilinkaitė-Sotirovič, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė Aušra Kurienė.

Filmas „Mūšiai už uždarų durų“ pasakoja penkių moterų iš skirtingų pasaulio vietų – nuo Meksikos iki Suomijos – istorijas. Vienintelis jas jungiantis bruožas – visos jos patyrė savo sutuoktinių arba partnerių smurtą ir pasakoja ne tik savo skaudžias istorijas, bet ir išėjimo iš smurtinių santykių patirtis.

Smurto prevencijai skirtą programą pristato žmogaus teisių portalas manoteises.lt ir Lygių galimybių plėtros centras. Remia – Europos komisija ir Švedijos institutas.

Komentuoki