Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

„Nepatogus kinas“ kviečia jaunimą kelti savo nepatogius klausimus ir tapti žiuri nariais

„Nepatogus kinas 2019“ akimirka.

manoteises.lt | 2020 08 27

Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) vėl kviečia jaunus žmones tarti savo žodį ir prisijungti prie šiuo metu renkamos „Jaunimo balso“ žiuri.

Konkurse atrinkti šeši šios komisijos nariai vertins spalio 7-18 d. vyksiančio festivalio filmus ir, apdovanodami nugalėtoją, garsiai pasakys, kas jiems šiandien yra svarbiausia. Norintieji tapti šios specialios žiuri nariais kviečiami kandidatuoti iki rugsėjo 7 d.

„Jauni žmonės yra ypač svarbūs festivalio žiūrovai. Jie drąsiausiai kelia nepatogius klausimus, nes nuo atsakymų į juos priklauso jaunų žmonių ateitis. Praėjusiais metais pakvietėme juos aktyviai dalyvauti festivalyje ir tapti filmų vertintojais. Šią iniciatyvą tęsiame, todėl ir šiemet festivalio filmus vertina ne tik tarptautinė komisija, bet ir „Jaunimo balso“ žiuri. Atranka į narius yra atvira visiems kiną mėgstantiems jauniems žmonėms, kuriems rūpi Lietuvos ir pasaulio aktualijos“, – kviečia festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

„Šitas festivalis puikiai atspindi šiuolaikinį jaunimą – mes irgi esame nepatogūs. Kartais kitiems, bet dažniausiai patys sau“, – pernai scenoje teikdami apdovanojimą sakė žiuri nariai. Viena iš praėjusių metų narių Akvilė Kuprytė sako, kad dalyvavimas „Jaunimo balso“ veikloje jai tapo naudinga patirtimi. „Pamačiau kelis filmus, iš esmės pakeitusius mano požiūrį, susipažinau su ambicingais žmonėmis, nebijančiais pasakyti savo nuomonę ir bent iš dalies sužinojau, kaip gi atrodo tas kino kritiko gyvenimas. Dvi savaitės, praleistos kino teatre, buvo vienas malonumas.“

Didžiausios nevyriausybinės jaunimo organizacijos LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas tikisi, kad festivalio filmai privers ne tik susimąstyti, bet ir veikti: „Nepatogus kinas” auga ir bręsta kartu su jaunu žmogumi, kiekvienais metais pasiūlydamas mąstyti nepatogiomis temomis. Jauniems žmonėms festivalis gali atverti akis parodant, koks įvairialypis gali būti pasaulis, pažvelgus toliau nei tik artimiausia miesto ar bendruomenės aplinka. LiJOT, rūpindamasi jauno, savarankiško ir pilietiško žmogaus ugdymu, siekia, kad kiekvienas jaunas žmogus galėtų plėsti akiratį ir mąstyti nepatogiomis temomis. Todėl tikiu, kad šis bendradarbiavimas paskatins jaunus žmones ne tik mąstyti apie artimiausią aplinką ar įvairias pasaulio problemas ir ydas, bet ir imtis būtinų pokyčių.“

„Jaunimo balso“ žiuri nariu gali tapti 18-25 metų žmogus, priklausantis bet kokiai formaliai ar neformaliai jaunimo organizacijai ar bendruomenei, besidomintis žmogaus teisių, aplinkosaugos, ekologijos, socialiniais ar politiniais klausimais ir, žinoma, mėgstantis kiną. Atrinkti „Jaunimo balso“ žiuri nariai gaus akreditacijas, su kuriomis galės nemokamai žiūrėti visus festivalio filmus virtualioje festivalio kino salėje ir turės galimybę virtualiai susitikti su festivalio svečiais bei programos sudarytojais.

Jaunimo žiuri atrankoje organizatoriai kviečia dalyvauti iki rugsėjo 7 d., užpildžius anketą.

„Nepatogaus kino“ formatas šiemet keičiasi – 14-ojo festivalio filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams vienu metu. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai. „Nepatogus kinas“ virtualioje kino salėje žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 filmų, kuriuos lydės susitikimai su jų kūrėjais ir herojais, aktualios diskusijos su įvairių sričių specialistais ir žmogaus teisių aktyvistais.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki