Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Pagrindinis šalies portalas, kalbantis žmogaus teisių temomis, atnaujino savo identitetą: nuo šiol bus dar arčiau visuomenės 

manoteises.lt logotipas.

manoteises.lt logotipas, logotipo autorius - Vytenis Vincentas Kazlas.

manoteises.lt | 2020 12 08

Didžiausias ir svarbiausias informacijos apie žmogaus teises šaltinis lietuvių kalba manoteises.lt drauge su jį valdančia asociacija – Lietuvos žmogaus teisių centru – pristato atsinaujinusią tapatybę. Naująjį vizualinį identitetą padėjo sukurti komunikacijos agentūra „Berta&“, neatlygintinai teikianti komunikacijos paslaugas Lietuvos žmogaus teisių centrui (LŽTC).

Kaip pasakoja Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, pokyčiai buvo ilgai laukti ir simbolizuoja ne tik vizualinį atsinaujinimą, bet ir tam tikrą priartėjimą prie labiau subrendusios visuomenės.

„Centro bei manoteises.lt logotipai buvo sukurti 2014 metais, tad jautėme poreikį iš esmės peržiūrėti, kas mes esame, ką darome ir kaip tai atsispindi mūsų vizualiniame identitete. Per šiuos šešerius metus vyko aktyvūs procesai ir pokyčiai. Mes, kaip visuomenė, daugiau diskutuojame apie žmogaus teises, nemažai žmogaus teisių klausimų jau matome ir politinėje darbotvarkėje, tačiau norisi, kad jiems būtų suteiktas prioritetas. Per šiuos metus sustiprėjo bei įsitvirtino ir portalas: kasmet jame sulaukiame apie 250 000 unikalių perskaitymų. Šiandien galime drąsiai sakyti, kad tai didžiausias ir svarbiausias informacijos šaltinis tokia tematika šalyje“, – sako B. Sabatauskaitė.

Pasak jos, vizualiniai pokyčiai labiausiai orientuoti į skaitytojus. Siekta sukurti neblaškančią, reklamomis neapkrautą virtualią erdvę, kurioje kiekvienas užsukęs nesunkiai naviguotų po turinį. Kūrybiniai sprendimai patikėti „Berta&“ grafikos dizaineriui Vyteniui Vincentui Kazlui.

„Kartu su LŽTC daug diskutavome ir vieningai sutarėme, kad žmogaus teisės privalo būti visa ko centre: visuomenės, politikos, kasdienybės. Ši idėja natūraliai atsispindi ir naujame Centro logotipe, kuriuo remiantis atnaujintas ir visas portalo identitetas. Manau, jog mums pavyko atrasti sinergiją tarp žmogaus teisių filosofijos pamato ir vizualinio išpildymo“, – teigia jis.

Portalo redaktorės Jūratės Juškaitės teigimu, turinio prasme manoteises.lt ir toliau išlaikys advokacinės žurnalistikos kryptį, stengsis reaguoti į žmogaus teises varžančias iniciatyvas bei siūlys progresyvius, tarptautinius žmogaus teisių standartus Lietuvoje užtikrinančius sprendimus.

„Suprantame, kad visko aprėpti negalime: daugelis žmogaus teisių sričių yra specifinės – nuo vaiko teisių klausimų iki socialinių ir ekonominių žmogaus teisių užtikrinimo. Jos reikalauja didelio įsigilinimo ir žinių. Tad savo veiklą koncentruosime į lygių galimybių principo įgyvendinimo stebėseną, smurto artimoje aplinkoje ir smurto prieš moteris pripažinimą ir mažinimą, LGBTI asmenų lygiateisiškumą ir teisę registruoti šeiminius santykius, neapykantos nusikaltimų atpažinimą ir skatinimą kurti pagalbos mechanizmus nukentėjusiems nuo jų, romafobijos mažinimą.

Taip pat stengsimės ir toliau palaikyti kitų žmogaus teisių nevyriausybinių organizacijų siūlymus, kviesime juos skelbti savo pozicijas bei inicijuoti peticijas portale manoteises.lt“, – ateities planais dalijasi J. Juškaitė.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki