Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Pasitikdami šv. Velykas, LGBTQ+ artimieji kreipėsi į valstybės vadovus ir bažnyčios hierarchus: mažinkime neapykantą visuomenėje

Mergina su vaivorykštės vėliava, Brett Sayles pexels.com nuotr.

Mergina su vaivorykštės vėliava, Brett Sayles pexels.com nuotr.

manoteises.lt | 2021 04 02

Artėjant vienai svarbiausių krikščioniškojo kalendoriaus švenčių – šv. Velykoms – LGBTQ+ artimieji išsiuntė atvirą laišką valstybės vadovams ir bažnyčios hierarchams. Laiške prašoma prisidėti mažinant neapykantą  prieš LGBTQ+ asmenis bei jų artimuosius. Atvirą laišką pasirašė beveik 20 000 LGBTQ+ bendruomenę palaikančių asmenų.

„Artėja viena svarbiausių katalikų švenčių – šv. Velykos. Tikintiems žmonėms jos simbolizuoja prisikėlimą, tiems, kurie bažnyčios gyvenime nedalyvauja –  atsinaujinimą ir viltį. Kreipiamės tikėdami, kad tokiomis akimirkomis galime sustoti ir susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų, o ypač autoritetą valstybėje ir tikinčiųjų bendruomenėje turinys asmenys galėtų padaryti, kad neapykantos ir priešiškumo būtų mažiau“, – sako LGBTQ+ artimųjų savitarpio paramos grupės narė ir viena iš laiško autorių Rasa Račienė.

Rasa Račienė, asmeninio archyvo uotr.

Rasa Račienė, asmeninio archyvo uotr.

Atviras laiškas paskelbtas vasario pabaigoje, viešojoje erdvėje suaktyvėjus neapykantai prieš LGBTQ+ asmenis.  Jame LGBTQ+ vaikų turintis tėvai ir artimieji teigė su skausmu stebintys neapykantos laviną, kurią internete kelia LGBTQ+ raidės. Tėvai taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visiems LGBTQ+ artimiesiems kelias į atvirumą lengvas: daugelis augo terpėje, kurioje homofobija ir transfobija buvo kasdienė norma, o nuo nevaldomų neapykantos pliūpsnių tenka slėptis tiek LGBTQ+ vaikams, tiek jų tėvams.

„Šiandien neapykantos kalba palydi bet kokį straipsnį apie LGBTQ+ žmones žiniasklaidoje.  LGBTQ+ vaikai prieš save pakelia ranką vien todėl, kad jų nepriima net patys artimiausi žmonės. Visuomenėje sklando mitai apie galimybę išgyti nuo neheteroseksualios orientacijos, girdime nuolatinius kaltinimus grasinant tradicinei šeimai. Neapykantos kalba nėra siekiamybė ar visuomenės norma. Diskutuoti, išgirsti, sužinoti, bet neteisti, nesityčioti, nesmerkti. Žmonės gimsta įvairūs. Žmonės turi skirtingus tikėjimus. Bet nei vienas jų nėra nepelnytai nusipelnęs paniekos“, – teigia R. Račienė.

Kovo mėnesį Lietuvoje kilo diskusija dėl neapykantos prieš LGBTQ+ bendruomenę: menkinančios ir žeminančios pasklido ne tik internete, bet ir persikėlė į viešąją erdvę,  susidoroti su LGBTQ+ bendruomenei priklausančiais asmenimis raginta viešo mitingo metu.

Atvirą laišką inicijavo LGBT+ artimųjų paramos grupė, vienijanti LGBTQ+ tėvus bei artimuosius. Laiškas išsiųstas Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, Seimo nariams bei Lietuvos vyskupų konferencijai.

Iniciatyva „išgir̃stì“ teikia individualią ir grupinę psichologinę pagalbą bei paramą. Daugiau: isgirsti.lt. Iniciatyvą remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas ir fiziniai asmenys.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki