Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Per 100 nevyriausybinių organizacijų prašo Seimo narių nepritarti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms

123RF.com nuotr.

manoteises.lt | 2018 12 03
Komentarų skaičius

4

Pirmadienį per šimtas organizacijų kreipėsi į Seimo narius, prašydamos nepritarti siūlomiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams. Anot organizacijų, tokie pakeitimai blokštų Lietuvą atgal ir grąžintų fizinį smurtą prieš vaikus. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad tai – ne vienintelis pataisų trūkumas. Anot jų, priėmus pataisas, pažeidžiamiausia visuomenės dalis – vaikai –  nuo smurto būtų saugomi mažiau nei suaugę žmonės.

„Parengtos pataisos įteisina smurtą prieš vaikus. Tai ypač nekonstruktyvus siūlymas, jis niekaip neatliepia ir nesprendžia vaiko teisių apsaugos reformos spragų – menko finansavimo ir paslaugų šeimai trūkumo. Toleruodami fizinį smurtą prieš vaikus nesukursime kokybiškų ir kiekvienai šeimai prieinamų paslaugų, kas ir yra šiuo metų vaiko teisių sistemą krečiančios krizės esmė“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Įregistruotos pataisos numato, kad fiziniu smurtu prieš vaiką būtų laikomas tik sukeliamas žymus skausmas,  o „proporcingas“ fizinis smurtas prieš vaikus nebebūtų laikomas smurtu.

Žmogaus teisių specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad pagal Seimui svarstyti pateiktas Įstatymo pataisas, ne tik būtų legalizuotas fizinis smurtas prieš vaikus, tačiau šalis atsidurtų ir keistoje teisinėje padėtyje – šiuo metu LR Baudžiamasis kodeksas numato bausmes tiek už žymų, tiek už nežymų suaugusio žmogaus sveikatos sutrikdymą, tačiau, priėmus siūlomas pataisas, prieš vaikus smurtauti būtų leidžiama.

„Toks nelygiavertis vaikų ir suaugusiųjų traktavimas apsaugos nuo smurto kontekste niekaip nepateisinamas nei teisiniu, nei moraliniu požiūriu“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Kreipimąsi inicijavo VšĮ „Paramos vaikams centras“, Lietuvos žmogaus teisių centras, organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“, jį pasirašė per šimtas organizacijų.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas pateikė 58 Seimo nariai, 9 iš jų atšaukė savo parašus, teigdami buvę suklaidinti pataisų rengėjų. Šiuo metu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikia darbo grupė vaiko teisių apsaugos reformos poįstatyminių aktų patobulinimams parengti. Joje dalyvauja ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Darius

  Visos NVo parazituoja

 2. Olga

  O jūs arsiverstumėt tą kreipimąsi ir pasidomėtumėt, kas tai per organizacijos..tai būtent tos, pas kurias visi bėgame, kai kas nors atsitinka. Nes jos vienintelės ir siūlo realią pagalbą Lietuvoje, nemokamai ar už nedidelę kainą. Kur eisit patys, kur skambinsit, kur eis jūsų vaikai, kai vėl užtiks depresija, nusižudys artimasis, kamuos panikos priepuiloliai? Ir dar rašot nesąmones apie valstybinį šių organizacijų finansavimą… patikėkit, kaip jums nebūtų keista, yra dar Lietuvoje savanorių, kuriems rūpi, kaip jaučiasi šalia gyvenantys – suaugę ir vaikai.

 3. Žilvinas

  Ale va kiek daug nevyriausybinių organizacijų. Net 100. Įdomu iš ko jos visos gyvena. Negi visos dirba laisvalaikiu, t. y. visuomeniniais pagrindais?

 4. MAMA

  Rasa Dičpetrienė pasisako .Už vaikystę be…šeimos.