Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Seimo pirmininkui aktyvistai įteikė rekordinę peticiją dėl teisės į saugią vaikystę

Akimirka iš parašų įteikimo akcijos prie LR Seimo (nuotr. autorius V. Volkovas)

manoteises.lt | 2017 02 14

Šiandien ryte Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pilietinės visuomenės atstovai įteikė rekordinę peticiją. Kreipimąsi į parlamentą, Prezidentę ir Vyriausybę pasirašė daugiau nei 32 tūkst. žmonių. Šitaip jie pareiškė raginimą pagaliau priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas ir uždrausti visų formų smurtą prieš vaikus.

Vaikiškame vežimėlyje verslininkė Erika Purauskytė ir aktorius Vytautas Rumšas atvežė peticiją, kurioje išreikšta piliečių valia. Dokumentu reikalaujama aiškaus fizinio, psichologinio, seksualinio smurto, nepriežiūros ir fizinių bausmių apibrėžimo ir draudimo. Pataisytas įstatymas turėtų ne bausti, bet padėti tėvams. Valstybės tarnybos vaikus auginančioms šeimoms turėtų užtikrinti prieinamą ir profesionali pagalba, o socialiniai darbuotojai gebėtų atpažinti ir įvertinti galimo smurto prieš vaikus rizikos veiksnius.

„Paramos vaikams centro“ vadovė Aušra Kurienė, įteikusi peticiją V. Pranckiečiui, perdavė Lietuvos gyventojų norą. „Daugiau žmonių negu gyvena Kėdainių mieste prašo, kad Seimas šiandien nuspręstų teisingai ir mes kartu užtikrintume visų šeimų saugų gyvenimą“, – sakė ji.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad sutarimas, pateiktas projekte, yra bendras. Jis mano, jog stabdžių nebėra, tačiau, kaip vyks įgyvendinimas, parodys ateitis.

Rekordinę peticiją remia beveik 70 organizacijų, dirbančių vaiko teisių ir psichologinės gerovės srityje. Tarp jų – koalicija „Už vaiko teises“, Lietuvos psichologų sąjunga, Lygių galimybių plėtros centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Šeimos gerovės asociacija ir kitos.

Neeilinėje sesijoje Seimas svarstys Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą. Jei siūlomos nuostatos bus priimtos, Lietuva taps 53-iąją pasaulio šalimi, uždraudusia fizines bausmes. Ši smurto forma jau nelegali ne tik Skandinavijoje, bet ir Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje bei kitose valstybėse.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki