Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Sekmadienį Katedros aikštėje – spalvinga šeimų šventė

Visos šeimos svarbios, organizatorių nuotr.

Visos šeimos svarbios, organizatorių nuotr.

manoteises.lt | 2022 05 13

Gegužės 15 dieną, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną, organizacija „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ kviečia visus rinktis sostinės širdyje – Katedros aikštėje ir išreikšti palaikymą įvairioms šeimoms. Spalvingame renginyje šventės dalyvių lauks ne tik žinomų atlikėjų pasirodymai, bet ir atviri pokalbiai, diskusijos, erdvės ir pramogos vaikams.

Renginys – visoms šeimoms

Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė neslepia, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai.

„Pastaraisiais metais visuomenėje matėme labai daug susipriešinimo, neapykantos, pykčio, kuris nekuria nieko gero. Mes per dažnai kalbame apie tai, kas mus skiria, bet per mažai ieškome, kas mus jungia ir vienija. Todėl norėjosi surengti renginį, kuris būtų skirtas visoms šeimoms – gyvenančioms santuokoje ir ne, auginančioms vaikus ir jų neturinčioms, vienišiems tėvams, vienalytėms poroms ar anūkus auginantiems seneliams“, – teigė R. Račienė.

Rasa Račienė, armeninio archyvo nuotr.

Rasa Račienė, armeninio archyvo nuotr.

Kad šeimos gali būti įvairios ir joms visoms reikia saugumo jausmo, pagalbos ir paramos, bus galima išgirsti renginyje, kur scenoje savo istorijomis dalinsis ne tik skirtingų lyčių (heteroseksualios), bet ir vienalytės poros, vieniša mama.

Pasak R. Račienės, renginys taip pat skirtas atkreipti dėmesį ir į LGBTQ+ bendruomenės problemas bei priminti politikams, kad vis dar nėra išspręstas Partnerystės įstatymo klausimas.

Palaikymą reikš žinomi žmonės

Sekmadienį nuo 14 val. sostinės Katedros aikštėje prasidėsiantis renginys suburs gausų būrį atlikėjų ir visuomenėje žinomų žmonių. Pasirodymus surengs Dominykas Vaitiekūnas, Mantas Meškerys ir grupė „Strings of Earth Orchestra“, grupė „8 Kambarys“.

Diskusijose dalyvaus ir palaikymą išreikš Jūratė Juškaitė, Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Nicholson, Romas Zabarauskas, Ieva ir Rolandas Mackevičiai, Kristina ir Paulius Ambrazevičiai, Paulius Mikolaitis – Paul deMiko, Inga ir Arūnas Valinskai ir kt.

Aktyviai LGBTQ+ bendruomenę palaikanti jos narė ir viena iš renginio vedėjų aktorė Elžbieta Latėnaitė tikino, jog palaikydama šį renginį nori ne tik sukurti gražią šventę visiems, bet ir atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį.

Elžbieta Latėnaitė, asmeninio archyvo nuotr.

Elžbieta Latėnaitė, asmeninio archyvo nuotr.

„Jei norime pokyčių, turime kiekvienas prie jų prisidėti. Sunku įsivaizduoti, kad atsiras politinė valia spręsti sudėtingus, tačiau labai reikalingus žmogaus teisių klausimus, jei patys nieko nesiimsime. Viliuosi, kad artėjantis renginys parodys ne tik tam tikrai daliai visuomenės, bet ir politikams, kad LGBTQ+ bendruomenės bijoti nereikia. Mes negriauname šeimų, negrobiame vaikų, nejudiname valstybės pamatų. Atvirkščiai, norime gyventi oriai ir saugiai, kaip ir bet kuris kitas žmogus“, – tikino moteris.

Detalią renginio „Visos šeimos – svarbios“ programą rasite „Facebook“ puslapyje „Mamos už LGBTQ+ vaikus“. Renginio globėjas – „Laisvės TV“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki