Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Tarptautinę romų dieną kviečia minėti eisena ir tradicinėmis romų vaišėmis

„GYPSY FEST 2019“ plakatas.

manoteises.lt | 2019 04 08

Pasaulis mini Tarptautinę romų dieną. Lietuvos romų bendruomenė kviečią švęsti visas tautas ir skelbia, kad tautybė – ne etiketė. Šiemet rengiamas ne tik oficialus minėjimas Seime, bet ir šventė Vilniaus centre – GYPSY FEST 2019. Skelbiama, jog čia susirinks ne tik žinomi romų atlikėjai, bet ir kitos Lietuvos žvaigždės.

Renginį organizuojančios Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio „Sare Roma“ vadovas Ištvanas Kvik sako nenorintis atskleisti visų paruoštų staigmenų renginio dalyviams, tačiau tikina, kad emocijų ir nuostabos netrūks.

„Balandžio 14 d. lygiai 13 val. nuo Lukiškių aikštės pajudės tetaralizuota eisena Katedros aikštės link. Šios eisenos pagrindiniu akcentu taps judanti scena, kurioje gros muzikantai. Nuotaikingoje eisenoje dalyvaus flamenko, rytietiškų šokių, romų šokių šokėjos, įvairių miestų vaikų romų kolektyvai ir t. t. Romų šokėjos kvies visus norinčius prisijungti į smagią eiseną. Katedros aikštėje žiūrovams dovanosime koncertą, visi bus vaišinami autentišku, pačių romų pagamintu maistu – tikru romų kulinariniu paveldu. Į renginį atvykstant laukiame ne tik Lietuvos romų, bet ir svečių iš užsienio šalių: Čekijos, Vokietijos, Rumunijos, Latvijos, Estijos, Moldovos. Katedros aikštėje žiūrovai turės galimybę pamatyti ir daugumos šių svečių pasirodymus. Žinoma, bus ir įspūdingų specialiųjų efektų, tačiau noriu išlaikyti juos paslaptyje“, – festivalio dieninės dalies programą apžvelgia I. Kvik.

Po šventinės dienos visi neabejingi čigoniškiems ritmams bus pakviesti į vakarinę festivalio dalį – GRAND koncertą muzikiniame teatre „Legendos klubas“. Čia pasirodys Lietuvos romai ir ne tik – Radži, „Sare Roma“, „Romanik“, Konsuela bei svečiai SKUPINA IMPERIO (Čekija), ROMA FEST (Rumunija), ELLADA (Vokietija), AME ROMA (Latvija), SAMANTA TINA (Latvija), Jany & Patricia Schella (SE), Marius Jampolskis, RAKIJA KLEZMER ORKESTAR ir kiti. Festivalio režisierius – Marius Jampolskis.

Lietuvos romų bendruomenės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad renginiu norima parodyti, jog romų bendruomenė puoselėja savo vertybes ir tradicijas, stiprinti tautinių bendruomenių kultūrinius ryšius, lietuvių bei romų kultūrinį bendradarbiavimą. Anot bendruomenės, šiuolaikiniame pasaulyje dažnai ryškūs kultūrų skirtumai neleidžia pažinti kitų kultūrų, neskatina bendruomeniškumo, sąlygoja atskirtį.

Neseniai Vilniaus viešosiose erdvėse pasirodė ir plakatai, iš kurių žvelgia neįprastai atrodantis I. Kvik. Atlikėjo atvaizdas padalytas pusiau, o viena kūno dalis permatoma it rentgenu, plakatus puošia GYPSY FEST festivalio šūkis „Romas ne džinas“. „Romų bendruomenė nuolat susiduria su išankstine neigiama nuomone, atstūmimu, tad šiuo projektu siekiama naujo požiūrio į tautų bendruomeniškumą bei kultūrų dialogą. Laikas išsklaidyti mitus bei stereotipus apie mus, romus. Mes esame tokie patys, štai, žiūrėkite kiaurai – mes iš tokių pačių kaulų. Kviečiame per bendrus renginius, per muziką, per bendravimą pažinti mūsų kultūrą, išgirsti mūsų skleidžiamą žinią, pajausti mūsų dvasią“, – kviečia I. Kvik.

Penktadienį Tarptautinė romų diena taip pat paminėta Seime, kur surengta konferencija.

GYPSY FEST 2019“ balandžio 14 d. programa:

13 val. interaktyvi teatrališka eisena nuo Lukiškių aikštės iki Katedros aikštės.

15 val. sveikinimo kalbos, koncertas ir vaišės Katedros aikštėje.

20 val. GRAND koncertas muzikiniame teatre „Legendos klubas“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki