Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“ skatins pastebėti, kalbėtis ir kartu stabdyti patyčias

"Vaikų linija" | 2016 03 10

 Kovo 14-20 dienomis Lietuvoje vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“, prie kurios šiemet prie prisijungė tūkstantis ugdymo įstaigų, nevyriausybinių, valstybinių ir verslo organizacijų. Jos savo veiklomis skatins tiek vaikus, tiek suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą.
„Šiandien turime pakankamai daug žinių, kaip galima sumažinti patyčių mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose lygį. Efektyviai patyčių prevencijai reikalinga aiški metodika, visų ugdymo įstaigos darbuotojų įsitraukimas ir kasdienis darbas, mokinių ir tėvų dalyvavimas, – pabrėžia „Vaikų linijos“, inicijavusios veiksmo savaitę, vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ siekiame sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, nes nuo mūsų – suaugusiųjų – priklauso, kodėl tiek daug patyčių vyksta ir tiek daug vaikų kenčia. Patyčios tikrai nesiliaus pačios – tam reikės mokyklų, mokinių, tėvų, mokslininkų, politikų, specialistų aktyvių veiksmų ir visuomenės palaikymo.“

Per tradicija tapusią, septintą kartą organizuojamą „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ aktyvios Lietuvos mokyklos, vaikų darželiai, jaunimo centrai, universitetai ir kitos ugdymo įstaigos kartu su savo bendruomenėmis vykdys įvairias veiklas, susijusias su patyčių stabdymu ir jų prevencija.

Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis ir jų idėjomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje, kur visi dalyviai kviečiami skelbti savo naujienas ir dalintis patirtimi.

Atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą šiemet aktyviai kvies ir „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partneriai bei iniciatyvą palaikančios organizacijos. „Vaikų linija“ kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kovo 15 d. organizuoja konferenciją „PATYČIŲ PROGNOZĖS LIETUVAI 2020-2030“, kuria siekia suburti įvairių visuomenės grupių atstovus bendrai diskusijai, kaip ir kokiomis priemonėmis efektyviai mažinti patyčių mastą mūsų visuomenėje.

Lietuvos žmogaus teisių centras su asociacija „In Corpore“ vykdys mokymus pedagogams, organizuos filmų peržiūras ir jų aptarimus mokiniams, ves seminarus mokyklų psichologams ir socialiniams pedagogams. Tuo tarpu Lietuvos mokinių parlamentas šiemet siekia atkreipti dėmesį į mokinių ir mokytojų santykius, todėl per „Veiksmo savaitę“ organizuos diskusijas ir pokalbius mokyklose, kvies mokytojus simboliškai pažymėti klases, kad jose negali būti patyčių.

Organizacija „Vaiko labui“ kartu su „Vaikystės sodu“ ir „Vaikų linija“ pakvies ikimokyklinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus vaikų tėvus ir pedagogus į paskaitas apie patyčias ir jų prevenciją. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamos Olweus patyčių prevencijos programos instruktoriai per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ surengs užsiėmimus tėvams, studentams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai kartu su bendruomenės ir nepilnamečių reikalų pareigūnais vaikams ir jaunimui organizuos sporto bei informacinius renginius. O „Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė kartu su projektu „Vaikų žemė“ ves kūrybinius skaitymus pradinių klasių mokiniams.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre kovo 17 d. vyks edukaciniai užsiėmimai mokiniams ir šventinis renginys, per kurį bus apdovanoti „Vaikų linijos“ organizuoto mokinių dainų konkurso „Padėk man užaugti be patyčių!“ laureatai, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro žurnalistinio tyrimo konkurso laureatai ir bus parodyta muzikinės dramos „Bjaurusis ančiukas: šiuolaikinė interpretacija“ premjera.

Saugesnio interneto informavimo centras, dalyvaudamas „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2016“, kviečia mokinius dalyvauti kūrybiniame konkurse „Tark žodį už internetą BE PATYČIŲ“. O Paramos vaikams centras skatina žmones apsikeisti mintimis, idėjomis ir pasiūlymais, ką smagaus, draugiško galima nuveikti kartu su vaiku, stiprinant tarpusavio ryšį. Visą informaciją apie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partnerių veiklas galima rasti čia.

Kiekvienais metais per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“ sulaukia dar daugiau skambučių ir laiškų, kuriuose paaugliai atvirai dalijasi savo patyčių patirtimis. Todėl kovo 14-20 dienomis „Vaikų linijos“ konsultantai dirbs visą parą ir stengsis atsiliepti į kuo daugiau vaikų skambučių numeriu 116111 bei atsakyti į kuo daugiau vaikų laiškų internetu.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki