Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“: spręskime šią problemą

„Vaikų linijos" informacija | 2015 02 06

Kovo 23-29 dienomis šeštą kartą visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją sutelks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“. Iniciatyvą organizuojanti emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ dalyvauti ir palaikyti „Veiksmo savaitę“ kviečia aktyvias švietimo įstaigas, organizacijas bei socialiai atsakingas verslo įmones, kurios nori kartu stabdyti patyčių plitimą mūsų šalyje.

„Patyčios yra giliai įsišaknijęs elgesys tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų, kuriam pakeisti reikia nuolatinių ugdymo įstaigų, šeimų ir visos visuomenės pastangų. Organizuodami „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, norime dar kartą aštriai iškelti patyčių problemą visuomenės dėmesiui, kad visais įmanomais lygiais analizuotume, kaip mums sekasi mažinti patyčias, ką darome gerai ir kur reikia pasitempti, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Šia iniciatyva nekeliame tikslo sumažinti patyčių per „Veiksmo savaitę“, nes tai yra tiesiog neįmanoma – tam reikės kelių dešimtmečių nuoseklaus darbo. „Veiksmo savaite“ siekiame sukelti didelį atgarsį, kad kuo daugiau žmonių – mokytojų, mokyklų ir darželių vadovų, tėvų, vaikų, specialistų, politikų, valdininkų, visuomenės veikėjų, mokslininkų, verslininkų ir visų kitų – savęs paklaustų: „Ką aš padariau, kad patyčių būtų mažiau?“

Iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ siekia suburti partnerius bendram darbui – skirtingos organizacijos kviečiamos rengti įvairias veiklas, skirtas pristatyti gerąją patyčių prevencijos patirtį ir efektyvius darbo su patyčiomis metodus. „Veiksmo savaitėje“ gali dalyvauti bet kuri švietimo įstaiga ar įmonė, palaikanti gyvenimo be patyčių idėją. Prisidėti galima tiek organizuojant mokymus, konkursus ar kitas veiklas, susijusias su patyčių prevencija, tiek palaikant „Veiksmo savaitę“ morališkai ar finansiškai, savo idėjomis ar paslaugomis.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ yra viena iš „Vaikų linijos“ jau vienuoliktus metus vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“ dalių. Praėjusiais metais „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvavo daugiau nei tūkstantis mokyklų, darželių, nevyriausybinių organizacijų iš visos Lietuvos. „Veiksmo savaitėje“ norinčios dalyvauti švietimo įstaigos ir kitos organizacijos kviečiamos nuo vasario 2 iki kovo 15 dienos registruotis atnaujintoje kampanijos „BE PATYČIŲ“ interneto svetainėje www.bepatyciu.lt. Šioje svetainėje naudingos informacijos ras vaikai, tėvai, mokytojai ir visi, norintys prisidėti prie to, kad patyčių Lietuvoje būtų mažiau.

Šiemet pirmą kartą visi užsiregistravę dalyviai per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ svetainėje www.bepatyciu.lt galės skelbti naujienas apie savo vykdomas veiklas ir taip viešai dalintis gerąja patirtimi ir patyčių mažinimo idėjomis su kolegomis.

„Vaikų linija“ šiais metais daugiau dėmesio skirs elektroninėms patyčioms bei sieks paskatinti tiek paauglius, tiek suaugusius atkreipti dėmesį į savo elgesį socialiniuose tinkluose, kai visai nesusimąstant yra skatinamos patyčios ir prisidedama prie jų sklaidos. Kiekvienas lengva ranka paspaustas „Patinka“ prie įžeidžiančio komentaro ar „Dalintis“ prie nuotraukos ar vaizdo įrašo, kuriuo siekiama pasišaipyti iš kito, padeda patyčioms internete plisti kaip virusui“, – aiškina dr. R.Povilaitis.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ organizatorė „Vaikų linija“ kartu su telekomunikacijų bendrove TEO rengia trumpų filmų konkursą „Stabdyk elektronines patyčias“, kuriame dalyvauti ir ieškoti būdų pasisakyti prieš patyčias kviečiami vyresnių klasių moksleiviai. Konkurso dalyviai iki kovo 10d. turi atsiųsti nuorodas į savo sukurtus filmus el. paštu info@bepatyciu.lt. Daugiau informacijos ir konkurso sąlygos www.bepatyciu.lt

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki