Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Visuomenė kviečiama spręsti, kas gaus Pagarbos žmogui apdovanojimą

2022 04 16

Jau prasidėjo Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 internetinis balsavimas. Dvi savaites visuomenė spręs, kas labiausiai nusipelnė svarbiausių žmogaus teisių apdovanojimų Lietuvoje.

Vienas iš apdovanojimų – Pagarbos žmogui apdovanojimas – skiriamas už pastangas išlaikyti žmogiškumą bei užtikrinti žmonių orumą, už žmogaus teisių iniciatyvas, poelgius ir darbus visuomenei sunkiu laikotarpiu arba krizės metu.

Jį gauti pretenduoja:

Iniciatyva „Laisvės kelias“. Ji nominuota už palaikymą Baltarusijos piliečiams, kovojantiems už demokratiją. Baltijos kelio dieną į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Medininkų pasienio užkardos susijungė 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos. Tuo pačiu metu žmonės susikibo rankomis ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose; iniciatyva sulaukė palaikymo ir užsienyje.

Laisvės kelias | Martyno Ambrazo nuotr.

 

„Sienos grupė“. Grupė nominuota už darbą gelbstint prie Lietuvos–Baltarusijos sienos atsidūrusių migrantų gyvybes ir žmogiškumo puoselėjimą. „Sienos grupė“ savo iniciatyva ir lėšomis teikia humanitarinę pagalbą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atsidūrusiems ir būtinų išgyvenimui priemonių neturintiems žmonėms. Grupės atstovai taip pat viešina savo veiklą socialiniuose tinkluose ir skatina kritinį mąstymą migracijos tema.

Sienos grupė | Martyno Ambrazo nuotr.

 

„Stiprūs kartu“. Iniciatyva nominuota už padėti nusiteikusių savanorių suvienijimą koronaviruso pandemijos įkarštyje. „Stiprūs kartu“ iniciatoriai suvienijo savanorius, norinčius padėti žmonėms koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Savanoriai padėjo ligoninėse dirbantiems medikams, izoliacijoje esantiems žmonėms, taip pat asmenims, kuriems dalies kasdienių paslaugų gavimas pandemijos metu tapo neįveikiama užduotimi.

Stiprūs kartu | Martyno Ambrazo nuotr.

 

Dėl pandemijos pernai apdovanojimai nebuvo teikti, todėl šiemet asmenys, organizacijos ar iniciatyvos bus apdovanotos už praėjusių dvejų metų nuopelnus.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai iš viso bus įteikti aštuoniose kategorijose, t. y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT+ lygiateisiškumo, pagarbos žmogui, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Apdovanojimų balsavimo anketa skelbiama „Lrt.lt“ portale. Ji veiks iki balandžio 24 d.

Laureatai bus išrinkti susumavus lygiaverčius visuomenės ir atrankos komisijos balsus. Įteikimo ceremonija bus transliuojama balandžio 26 d., 19:00 val., LRT Plius eteryje.

Apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Lietuvos negalios organizacijų forumu, nacionaline LGBT teisių organizacija „LGL“ ir Moterų informacijos centru.

Generalinis renginio rėmėjas – AB „Swedbank“. Pagrindiniai rėmėjai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Britų taryba, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“, UAB „Integre Trans“, Norvegijos Karalystės ambasada, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondas, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki