Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Žmogaus teisių organizacijos prašo paaiškinti, kodėl mokytojams buvo dėstoma šokiruojanti medžiaga apie lytiškumo ugdymą

Skaidrė iš VšĮ „Švietimo tinklas“ teiktų mokymų, momemtinė ekrano nuotrauka.

manoteises.lt | 2018 08 21
Komentarų skaičius

1

Žmogaus teisių organizacijų koalicija kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, prašydama paaiškinti, kodėl į akredituotą lytinio ugdymo programą pateko informacija, prieštaraujanti ne tik pačios ministerijos patvirtintai Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrajai programai, bet ir LR Konstitucijai bei tarptautiniams dokumentams. Mokymų medžiagoje, dėl kurios kreiptasi, skleidžiama homofobija, klaidinanti ir realybės neatitinkanti informacija apie Stambulo konvenciją, formuojama nuomonė, kad Vakarų valstybės griauna tradicines šeimas, menkinami berniukai, kuriuos augina vienišos mamos.

Susirūpinimas kilo, kai į žmogaus teisių gynimo organizacijas anonimiškai kreipėsi asmuo dėl VšĮ „Švietimo tinklas“ sistemoje www.tinklas.lt organizuotų nuotolinių mokymų. Mokymai pavadinimu „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos įgyvendinimas“ vyko šių metų balandžio-gegužės mėnesiais, dalyviams, kaip teigiama mokymų aprašyme, išduoti kvalifikaciniai pažymėjimai. Pažymėtina, kad VšĮ „Švietimo tinklas“ – akredituota mokytojų kvalifikacijos kėlimą organizuojanti įstaiga.

Tačiau peržiūrėjus mokytojams pateiktą medžiagą, paaiškėjo, kad mokymų skaidrėse ir rekomenduojamoje mokytojams skaityti medžiagoje gausu lyčių stereotipų, propagandinio, mokslu ir faktais nepagrįsto turinio.

„Lektorės Jurgitos Albėnės parengtose skaidrėse tvirtinama, kad Stambulo konvencija (pilnas pavadinimas Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo) yra dokumentas, kuris privers Lietuvą įteisinti naują lyties sampratą. Tai visiškai klaidinga informacija. Konvencijos pagrindinis uždavinys yra kovoti su visomis smurto prieš moteris formomis bei seksualiniu priekabiavimu, šiuos veiksmus laikant žmogaus teisių pažeidimais”, – sako Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovas Mažvydas Karalius.

Skaidrėse taip pat tvirtinama, kad „Pasaulinė Sveikatos Apsaugos organizacija siūlo siekti laimės visuotinės masturbacijos pagalba“, klaidingai įvardijant Pasaulio sveikatos organizaciją.

Skaidrė iš VšĮ „Švietimo tinklas“ teiktų mokymų, momemtinė ekrano nuotrauka.

Anot kitos Koalicijos atstovės Simonos Gaidytės, tokia mokymų medžiaga ne tik kelia susirūpinimą dėl diskriminuojančio ir realybės neatitinkančio turinio sklaidos, tačiau rodo, kad lytiškumo ugdymo turinys nėra kontroliuojamas ir į mokyklas kol kas gali patekti bet kas.

„Šioje medžiagoje homoseksualumas yra pateikiamas kaip neigiamas ir žalingas žmogaus elgesys, kuris tapatinamas su psichikos sutrikimais. Pavyzdinėje „situacijos analizėje“ teigiama, kad ES šalims yra primygtinai peršamas neigiamas požiūris apie tradicines šeimas bei neva propaguojami homoseksualumo ir transeksualumo pranašumai. Pabrėžiu, kad ši informacija mokytojams buvo pateikta akredituotos įstaigos. Tai rodo, kad su mūsų lytiškumo ugdymo sistema ne viskas yra gerai ir kad Švietimo ir mokslo ministerija privalo liautis kratysis atsakomybės bei pagaliau pradėti kontroliuoti, kokia informacija pateikiama mokytojams“, – sako S. Gaidytė.

Skaidrė iš VšĮ „Švietimo tinklas“ teiktų mokymų, momemtinė ekrano nuotrauka.

www.tinklas.lt pateikti nuotoliniai mokymai mokytojams kainavo 28 Eur, kuriuos kaip teigiama, mokytojams galėjo kompensuoti ir mokyklos.

Žmogaus teisių organizacijų koalicija – tai progresyvių, konstitucinius žmogaus teisių apsaugos standartus taikančių organizacijų koalicija, suburta 2011 m. Koalicijai priklauso Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Lietuvos žmogaus teisių centras, Lygių galimybių plėtros centras, Nacionalinė LGBT* teisių asociacija LGL, Psichikos sveikatos perspektyvos, Romų visuomenės centras, Tolerantiško Jaunimo Asociacija, Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Daugiau informacijos – ztok.lt.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Jokūbas

    Akivaizdu, kad skaidres kūrė žemo intelekto asmenys, kurie ne tik nesuvokia lytiškumo, žmogaus psichologijos, bet ir propaguojantys moteris menkinantį (kaip į antrarūšį sutvėrimą) požiūrį. Baisu, kad tokie dalykai ateina į mokyklas. Tokie dalykai kaip tik skatina Lietuvos visuomenės degradaciją, tiek intelektualinį, tiek ir moralinį.