Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Nuo šiol emocinė pagalba teikiama ir mobiliajame telefone

Proramėlę galima parsisiųsti internetinėje „Google Play“ parduotuvėje. CAFNR nuotr./Flickr.com

Izabelė Švaraitė | 2017 05 15

Jau nuo šiandien Lietuvos gyventojai gali parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę „Pagalba sau“. Kūrėjų teigimu, aplikacija padeda stebėti ir sekti savo emocijas, o prireikus, pateikia informaciją, kur kreiptis pagalbos.

Technologijų panaudojimas psichikos sveikatos srityje – užsienyje ganėtinai paplitusi praktika. „Depresijos, nerimo, savižudybių ir kitos problemos kartais sprendžiamos naudojant įvairias priemones, pavyzdžiui, kompiuterizuotas internetines programas, virtualiosios realybės technologijas, tuo pačiu, ir mobiliąsias programėles. Jos gali atpažinti rizikas ir savipagalbos metodais pagerinti asmens emocinę būklę“, – Valstybės pažinimo centre vykusiame pristatyme sakė vienas iš aplikacijos sumanytojų, programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovas Donatas Paulauskas.

„Pagalbos sau“ bendraautorė, „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė Kristina Medžiaušytė pridūrė, jog išmaniųjų technologijų įtraukimą į psichikos sveikatos gerinimą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tokių programėlių lyderės yra JAV ir Danija, didele pažanga pasižymi Suomija, Švedija, Ispanija bei Estija.

Mobiliąją aplikaciją „Pagalba sau“ sudaro penkios dalys. Emocijų stebėsenos priemonė padeda sekti savo savijautą. Antroji sritis – savipagalbos pratimai, padedantys nusiraminti, atsipalaiduoti ar pagerinti nuotaiką. Svarbus programėlės elementas – nemokamą pagalbą teikiančių institucijų kontaktinė informacija. Spustelėjus du kartus aplikacija telefonu, el. paštu ar per socialinius tinklus sujungia su reikiamą pagalbą teikiančiomis organizacijomis, tokiomis kaip „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Linija Doverija“. Aplikacijoje taip pat sudarytas nemokamą pagalbą teikiančių institucijų žemėlapis, kuriame matomos arčiausiai esančios įstaigos. Penktoji dalis – edukacinė informacija, supažindinanti su patyčių, smurto, savižudybių, nemigos, valgymo sutrikimų ir kitomis problemomis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkodamas kūrėjams kalbėjo, kad tokios programėlės Lietuvoje ypatingai reikia. „Esame viena iš labiausiai besižudančių šalių, kol kas daug mūsų bendrapiliečių pasitraukia iš gyvenimo, deja, bet savo noru. Turime labai daug patyčių, 58 procentai moksleivių su jomis susiduria. Kas antras darbuotojas įvardija, jog darbe patiria aukštą streso lygį. Matyt, neatsitiktinai tik truputį daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina kaip gerą. Tai stengtis ir dirbti turime kur, emocinė būklė yra svarbi, nėra sveikatos be psichikos sveikatos“, – teigia jis.

Ši programėlė prieinama „Android“ operacinės sistemos vartotojams. Ją parsisiųsti galima internetinėje „Google Play“ parduotuvėje. Liepą ji bus pasiekiama ir besinaudojantiems „iOS“ operacine sistema.

„Pagalba sau“ sukurta remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis ir mokslinių tyrimų analizėmis. Bendradarbiaujant su LR sveikatos apsaugos ministerija, Valstybiniu psichikos sveikatos centru, „Jaunimo linija“ bei LR Prezidentės kampanija „Už saugią Lietuvą“, programėlę sukūrė UAB „TeleSoftas“, inicijavo jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“.

Parsisiųskite programėlę „Pagalba sau“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki