Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Daugiau nei 100 žmogaus teisių srityje dirbančių organizacijų palaiko Erikos Leonaitės kandidatūrą į Seimo kontrolieres

dr. Erika Leonaitė, Augusto Didžgalvio nuotr.

manoteises.lt | 2021 11 23

Žmogaus teisių srityje dirbančios organizacijos ir ekspertai išreiškė palaikymą teisininkės Erikos Leonaitės kandidatūrai į Seimo kontrolieres. Anot jų, E. Leonaitė –  profesionalė, žinias derinanti su jautriu dėmesingumu konkrečių žmonių problemoms ir sprendimų paieška.

„E. Leonaitės profesinė kompetencija tiek akademinėje, tiek žmogaus teisių bei pažeidžiamų grupių apsaugos srityje solidi ir įvairiapusė. Tai kompetentinga kandidatė, kuri užtikrins, kad buvusių Seimo kontrolierių aukštai iškelta kartelė akademinių ir profesinių kompetencijų srityje ir toliau nekels abejonių. Asmeniniai kandidatės bruožai, kaip neabejingumas, jautrumas pažeidžiamoms grupėms ir principingumas ginant pažeistas teises, leistų jai veiksmingai atlikti Seimo kontrolierės funkcijas“, – sako Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Dovilė Juodkaitė, Ričardo Diržio nuotr.

Dovilė Juodkaitė, Ričardo Diržio nuotr.

Anot nevyriausybininkų, savo profesinėje veikloje teisininkė E. Leonaitė skyrė daug dėmesio nuo nusikaltimų nukentėjusių asmenų teisėms, aktyviai dalyvavo sprendžiant veiksmingo reagavimo į smurtą artimoje aplinkoje ir jo prevencijos klausimus, gilinosi į asmenų su psichosocialine negalia teisių užtikrinimo klausimus. Kartu su kitų nevyriausybinių organizacijų atstovais teikė pastabas ir pasiūlymus Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo, Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo projektams. Prasidėjus migracijos krizei, E. Leonaitė įsitraukė į diskusijas dėl teisinių ir humanitarinių šios krizės aspektų, prisidėjo rengiant pastabas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymo projektui.

„Dėl ilgamečio darbo nevyriausybiniame sektoriuje, E. Leonaitė yra įsigilinusi į įvairių pažeidžiamų grupių patirtis, puikiai išmano Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos taikymą praktikoje, yra gerai susipažinusi su itin specifine psichikos sveikatos sritimi žmogaus teisių lauke. Tai labai svarbu veikiant Seimo kontrolierių mandato ribose“, – sako Karilė Levickaitė, žmogaus teisių organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ direktorė ir koalicijos „Psichikos sveikata 2030“ atstovė.

Karilė Levickaitė, Joe Wood nuotr.

Karilė Levickaitė, Joe Wood nuotr.

E. Leonaitė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį ir socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnius. Pastaruosius kelerius metus teisininkė dėsto Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, dirba Žmogaus teisių stebėjimo institute Teisės programų vadove. Nuo 2019 m. kandidatė yra Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centro Teisinio atsparumo grupės, o nuo šių metų – Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos koordinavimo tarybos narė.

Koalicijai „Psichikos sveikata 2030“ priklauso 26 organizacijos ir šios ekspertai, tarp kurių „Jaunimo linija“, Lietuvos psichologų sąjunga ir kt. Palaikymą E. Leonaitės kandidatūrai taip pat išreiškė Žmogaus teisių organizacijų koalicija (vienija 9 organizacijas), Lietuvos negalios forumas (vienija 16 organizacijų),  Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti specializuotus kompleksinės pagalbos centrus (vienija 17  organizacijų), didžiausia skėtinė moterų teisių organizacija šalyje Lietuvos moterų lobistinė organizacija (vienija 44 organizacijas). Taip pat Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (vienija 21 organizaciją) ir koalicija „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“ (vienija 5 organizacijas).

Su Seimo nariams išsiųstu palaikymo raštu susipažinti galima ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki