Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Didžiosios šalies organizacijos solidarizuojasi su LGBT+ bendruomene: išreiškė palaikymą partnerystės reglamentavimui Lietuvoje

LGBT eitynės, Shutterstock nuotr.

LGBT eitynės, Shutterstock nuotr.

manoteises.lt | 2021 11 23

Vienas didžiausių darbdavių Lietuvoje „Danske Bank“ kartu su kitomis lyderiaujančiomis kompanijomis reiškia vieningą poziciją, siekdami atkreipti dėmesį į partnerystės reglamentavimo būtinybę šalyje. Savo socialinių tinklų paskyrose organizacijos dalijasi vaizdo klipu, kuriame reiškia paramą LGBT+ bendruomenei ir pasisako už lygias žmonių teises nepaisant jų seksualinės orientacijos. Prie „Danske Bank“ Lietuvoje Vaivorykštės iniciatyvinės grupės organizuojamos iniciatyvos jungiasi kompanijos „Vinted“, „Telia“, „Nasdaq“, „Moody‘s“, „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

Lapkričio mėnuo šiai iniciatyvai pasirinktas neatsitiktinai – prieš pusmetį, minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOBIT), „Danske Bank“ sostinės Lukiškių aikštėje kvietė atkreipti dėmesį į įvairovės ir įtraukties svarbą šalies darbovietėse ir pačioje visuomenėje. Rudens sesijoje į Seimą turėtų grįžti Partnerystės įstatymo projektas, tad viešojoje erdvėje gausu diskusijų apie partnerystės reglamentavimo svarbą.

„Partnerystės reglamentavimo klausimas kyla jau pastaruosius 20 metų, tad tikime, kad ilgiau delsti nebegalima, o tiek tų pačių, tiek skirtingų lyčių poros turi turėti įstatymais nustatytą teisę į partnerystę. Šia iniciatyva reiškiame tvirtą palaikymą civilinės partnerystės reglamentavimo idėjai ir jos įgyvendinimui Lietuvoje bei išsakome poziciją, kuri verslo atstovų lyg šiol galbūt nebuvo taip aiškiai reiškiama“, – teigia „Danske Bank“ Verslo operacijų rizikos valdymo vadovas ir Vaivorykštės iniciatyvinės grupės „Danske Bank“ Lietuvoje įkūrėjas Kęstas Nugaris.

Įvairovės valdymo ekspertė Vilma Gabrieliūtė pabrėžia, kad tai, jog didieji šalies darbdaviai imasi praktinių veiksmų įvairovės užtikrinime organizacijose ir apie tai komunikuoja viešai, yra itin svarbu ir atskleidžia, kad įmonės yra įsipareigojusios įgyvendinti lygių galimybių principus bei suvokia, kokią žalą daro lyčių nelygybė, homofobija, ksenofobija ir kitos išankstinės nuostatos.

„Darbdavių veiksmai įvairovės srityje, įvairių tyrimų duomenimis, prisideda ne tik prie socialinės nelygybės mažinimo visuomenėje, bet ir lemia pačių darbuotojų geresnę savijautą bei lojalumą organizacijai. Organizacijos, palaikančios įvairovę, siunčia aiškią žinutę savo darbuotojams, kad čia kiekvienas žmogus gali būti savimi,  o  įvairios šeimos formos yra vertinamos“, – kalba V. Gabrieliūtė.

Vilma Gabrieliutė, Martyno Ambrazo nuotr.

Vilma Gabrieliutė, Martyno Ambrazo nuotr.

K. Nugario teigimu, visi „Danske Bank“ darbuotojai žino, kad organizacijoje ugdoma įvairialypė ir įtrauki vidinė kultūra, puoselėjamas bendrumo jausmas ir sudaromos lygios galimybės visiems kolegoms, nepaisant jų rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijos, religijos ar pažiūrų.

„Net jei greitu metu nepasieksime partnerystės reglamentavimo šalyje, toliau skatinsime aktyvią diskusiją ir reikšime palaikymą partnerystės institutui. Taip pat sieksime užtikrinti pagarbą bei lygias galimybes įvairių formų šeimoms“, – kalba K. Nugaris.

Įgyvendindamas socialinės atsakomybės veiksmus „Danske Bank“ didžiausią dėmesį skiria įvairovės ir įtraukties (angl. diversity & inclusion) bei emocinės gerovės klausimams, tad ir toliau kartu su partneriais žada kelti darbuotojams ir visuomenei aktualius klausimus.

Viešai skelbiamame vaizdo klipe ir akimirkos iš lapkričio 17 d. tiesiogiai transliuoto renginio „Inclusion Day‘21“, kuriame pranešimus įvairovės ir įtraukties temomis skaitė ir palaikymą LGBT+ bendruomenei išreiškė šalies verslo atstovai, visuomenininkai ir menininkai. Renginyje dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai, menininkių duetas Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė, „Danske Bank“ Lietuvoje, „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „Telia“, „Moody’s“, „Nasdaq“ atstovai.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki