Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Diskriminacija Vilniaus pusmaratonyje – bėgti 5 km galėjo tik jaunimas

Bėgimas
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2023 07 17

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo VšĮ „Tarptautinis maratonas“ dėl vyresnių nei 29 metų amžiaus bėgikų (-ių) diskriminacijos. Įmonė pažeidė 5 km distancijai užsiregistravusių asmenų teises. Likus mėnesiui iki Vilniaus pusmaratonio, organizatoriai pakeitė sąlygas – atkarpai įvestas amžiaus cenzas, todėl 5km distanciją galėjo bėgti tik asmenys iki 29 metų. Anot Lygių galimybių kontrolierės, tai – diskriminacija.

Kontrolierė gavo šešių gyventojų, susidūrusių su diskriminacija ir lygių galimybių pažeidimais organizuojant renginį „Vilnius 700 pusmaratonis“, skundus.

Paskelbus registraciją, dalyviams (-ėms) buvo siūloma 5, 10 ir 21 kilometro distancijos. Likus mėnesiui iki renginio, 5 km distancija pervadinta į „Nike Youth 5K run“ bėgimą, kuriame dalyvauti galėjo tik jaunesni nei 29 metų amžiaus asmenys. Jau užsiregistravusiems, bet neatitikusiems amžiaus apribojimo, pasiūlyti nemokami marškinėliai ir galimybė bėgti kitą distanciją, pinigų gražinimas arba galimybė dalyvauti kitame įmonės organizuojame renginyje.

VšĮ „Tarptautinis maratonas“ atstovai (-ės) teigė, kad bėgimą „Nike Youth 5K run“, skirtą jaunimui, sukūrė siekdami paskatinti vaikus ir jaunus žmones domėtis sportu. Pasak jų, prastas vaikų ir jaunimo fizinis aktyvumas yra bene didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduria švietimo ir ugdymo sistema. Tikslinis bėgimas gali prisidėti prie aktyvesnio jaunų žmonių įsitraukimo į sportą bei formuoti sveikus jų įpročius.

Birutė Sabatauskaitė, Gabrielės Grebliunės nuotr.

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad minėti pakeitimai pablogino jau užsiregistravusių vyresnių bėgikų (-ių) sąlygas dalyvauti renginyje. „Pasiūlytos alternatyvos nebuvo lygiavertė kompensacija. Bėgti įvairias distancijas žmonės dažnai tikslingai ruošiasi iš anksto. Ne visi asmenys, ketinę bėgti 5 km, būtų pajėgūs įveikti du ar net keturis kartus ilgesnį atstumą. Sporto renginiai pagal amžiaus grupes yra galimi, tačiau jie turi būti organizuojami tinkamai. T. y. nepažeidžiant teisėtų lūkesčių principo. Viliuosi, kad ateityje šio ar kitų bėgimų organizatoriai atsižvelgs ir į ne tik jaunimo kategorijai priskiriamų asmenų norą dalyvauti bėgimuose“, – sako B. Sabatauskaitė.

Įmonei lygių galimybių kontrolierė rekomendavo organizuojant renginius užtikrinti lygiavertes galimybes juose dalyvauti įvairaus amžiaus asmenims, taip pat – pasitvirtinti Lygių galimybių politiką ir jos įgyvendinimo tvarkos aprašą.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki