Aktualu

Europos partijos įsipareigoja kampanijas vykdyti be neapykantos

Mano teisės
Europos tinklas prieš rasizmą | 2014 03 26

1

Kovo 19 d. kelios didžiosios Europos Parlamento partijos pasirašė raginimą vykdyti rinkimų kampaniją be jokių diskriminacijos ir netolerancijos apraiškų.  Penkios didžiosios politinės partijos įsipareigojo vykdyti savo rinkimines kampanijas gerbdami etnines, religines mažumas ir LGBTI bendruomenes.

Apie pastebėtas neapykantos apraiškas EP rinkimų kampanijoje gali pranešti asmenys tiesiog užpildydami anketą.

Migrantai, prieglobsčio prašytojai, romai, juodaodžiai, lenkai, musulmonai, žydai ir kitos etninės bei religinės grupės, lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys (LGBT) dažnai tampa neapykantą kurstančių pareiškimų taikiniais, ypatingai rinkimų metu. ENAR ir ILGA-Europe, dvi pagrindinės antirasizmo ir LGBT teisių europinės nevyriausybinės organizacijos, nutarė reaguoti kartu suvienydamos pajėgas

Europos Parlamente vykusioje spaudos konferencijoje didžiųjų Europos partijų atstovai išreiškė savo palaikymą raginimui:

– Christian Kremer (Europos liaudies partija – EPP);
– Lousewies van der Laan (Liberalų ir demokratų aljanso už Europą partija)
– Marije Laffeber (Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso partija)
– Marisa Matias (Europos vieningųjų kairiųjų partija)
– Raül Romeva i Rueda (Žalieji/Europos laisvasis aljansas)

Įsipareigojimas galioja Europos partijų nariams Lietuvoje: Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, Lietuvos liberal sąjūdžiui, Lietuvos socialdemokratų partijai ir Darbo partijai.

Evelyne Paradis, vykdančioji ILGA EUROPE direktorė teigia: „ILGA-Europe ir ENAR didžiuojasi galėdami dirbti kartu ir dar kartą įtvirtinti ES pamatines vertybes – demokratiją ir lygybę. Kai dauguma ES šalių kenčia dėl augančio ekstremizmo, mes esame dėkingi Europos politinėms partijoms, kurios šiandien patvirtino savo pasiryžimą išlaikyti aukštos kokybės politinius debatus, nesiejamus su jokiomis nusistatymo prieš skirtingas grupes formomis ir netolerancija“.

Michael Privot, ENAR direktorius teigė, kad „kova su toksiniu homofobišku ir ksenofobišku politiniu diskursu prasideda namuose. Mums reikalingi sektini pavyzdžiai politikų tarpe, kurie kurtų konstruktyvų dialogą visuomenėje.”

„Mūsų bendri veiksmai kartu su ILGA-Europe yra labai svarbūs skatinant ir pabrėžiant solidaruo svarbą tarp mūsų bedruomenių ir suformuojant vieningą pasipriešinimą neapykantai“ – pabrėžė Michael Privot, ENAR direktorius.

Raginimą kartu su ENAR ir ILGA-Europe pasirašė: Liberalų ir demokratų aljanso už Europą partija, Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso partija, Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso partija, Europos vieningųjų kairiųjų partija). Europos liaudies partija pasižadėjimo nepasirašė, tačiau išreiškė savo palaikymą ENAR’o ir ILGA-Europe reikalavimams ir įsipareigojo, kad jų vykdoma rinkiminė kampanija bus vykdoma be pasisakymų, kurie skatintų rasizmą, homofobiją, transfobiją ar kitas diskriminacines nuostatas.
Čia galima parsisiųsti Europos liaudies partijos atskirąjį pareiškimą.

Visos penkios partijos įsipareigojo atitinkamai reaguoti tais atvejais, kai kandidatai elgsis nesilaikydami šių principų.

Abi organizacijos kviečia savo narius ir kitus žmones pranešti apie atvejus, kai kandidatai į Europos Parlamentą skatina neapykantą ar kitaip menkina, įžeidinėja asmenis ar jų grupes užpildant trumpą anketą online.

Lietuvoje kampaniją „#NoHateEP2014″ koordinuoja Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lietuvos gėjų lyga.

Raginimas Europos Parlamento partijoms anglų kalba.

Komentuoki

  1. Ricardo

    2014 04 16 / IP: 123.125.19.44
    Netinkamas komentaras?

    Labai šiurpi, bet spėju realistiška schmea. Neveltui sakoma, kad kamoriečiai yra daug žiauresnė grupuotė už Cosa Nostra. Dabar aišku kodėl.