Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Policijos dieną – gera žinia nevyriausybinėms organizacijoms

Policija, S. Tilindžio nuotr.

Lietuvos žmogaus teisių centras | 2014 10 06

Policijos departamentas, atsižvelgęs į su diskriminacija dirbančių Lietuvos ir Europos nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi, pakeitė savo prevencinių kovos su terorizmu veiksmų ilgalaikės programos diskriminacines nuostatas, išskiriančias „radikalų islamą” iš kitų religijų. Tokį pranešimą Lietuvos žmogaus teisių centras gavo Policijos dieną, spalio 2 d.

Liepos mėnesį daugiau kaip 170 nevyriausybinių organizacijų vienijantis Europos tinklas prieš rasizmą kreipėsi į Lietuvos Vidaus reikalų ministrą, kviesdamas oficialiai atsiprašyti Lietuvos musulmonų bendruomenės. Kreipimasis atkreipė dėmesį į Islamo kultūros ir švietimo centro lankytojų išskirtinį patikrinimą Ramadano šventės pradžios metu.

Tuo pačiu kreipimusi organizacijos ragino atkreipti dėmesį į diskriminacinį reguliavimą, kuriame iš kitų galimų radikalių religijų išskiriama viena – „radikalus islamas”. Kaip teigiama buvo ankstesniame pranešime, „teroro aktai turėtų būti siejami su asmens radikalumu, o ne su konkrečia religija: „2012 m. daugiau nei 80 jaunuolių Norvegijoje išžudęs A. Breivikas žiniasklaidoje buvo vadinamas krikščionių fundamentalistu, krikščionių teroristu, nacionalistu ir dešiniuoju ekstremistu. Todėl kyla klausimų, kodėl išskiriama viena religija.“

Policijos departamento generalinis komisaras Skvernelis Saulius Skvernelis 2014 m. rugsėjo 30 d. pasirašė įsakymą, keičiantį įsakymą „Dėl Lietuvos policijos prevencinių kovos su terorizmu veiksmų ilgalaikės programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“ pakeitimo“. Pasirašytu įsakymu sąvoka „radikalusis islamas“ pakeista sąvoka „smurtinis ekstremizmas“.

„Norisi pasidžiaugti šiuo mažu pokyčiu. Mūsų nuomone, policija, kaip ir visos valstybės institucijos prisideda prie pagarbos vieni kitiems palaikymo. Tokia reakcija ir žodžių, galinčių leisti formuotis neigiamam požiūriui į vieną iš religinių grupių, pašalinimas iš dokumento įrodo policijos nusiteikimą nuolat prisidėti prie darnos visuomenėje.” – teigia Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė B. Sabatauskaitė.

2014 m. liepos 22 d. Vidaus reikalų ministerijai bendrą kreipimąsi išsiuntė Europos tinklas prieš rasizmą, jo narės Lietuvoje – Lygių galimybių plėtros centras, Romų visuomenės centras, Lietuvos žmogaus teisių centras – ir Islamo kultūros ir švietimo centras.

Tvarkos pakeitimą galima rasti čia.

Ankstesnis straipsnis.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki