Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Tikrintis dėl ŽIV kviečia nemokamai ir anonimiškai

Asociacijos „Demetra“ kolektyvas ir savanoriai 2016 m. per ŽIV ištyrimo savaitę.

Asociacija „Demetra“ | 2017 11 17

Asociacija „Demetra“ lapkričio 17-24 d. kviečia nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV. Šią išskirtinę galimybę per Europos ŽIV testavimo savaitę nevyriausybinė organizacija Lietuvos gyventojams suteikia penktą kartą.

„Ištyrimas. Gydymas. Prevencija“ yra tarptautinė iniciatyva, kuria siekiama įgyvendinti UNAIDS 90-90-90 tikslą, kad iki 2020 metų 90 proc. ŽIV užsikrėtusiųjų žinotų savo diagnozę, 90 proc. diagnozuotų asmenų būtų gydomi ir 90 proc. gydomų asmenų kraujyje viruso krūvis būtų neaptinkamas.

Daugiau nei 600 organizacijų ir institucijų iš 47 Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono šalių su šūkiu „Ištyrimas. Gydymas. Prevencija“ penktą kartą susivienijo tam, kad paskutinę lapkričio savaitę paskatintų žmones tirtis dėl ŽIV, sužinoti, kaip išvengti užsikrėtimo bei kaip elgtis užsikrėtus.

„Nepriimtina, kad 30-50 proc. iš 2,5 milijono prognozuojamų ŽIV užsikrėtusių žmonių Europoje nežino, kad jie yra užsikrėtę. Iš jų 50 proc. diagnozuojami vėlai, kai liga jau pažengusi, ir kada pradelsiamas geriausias laikas pradėti gydymą“, – teigiama Europos ŽIV testavimo savaitės organizatorių „ŽIV Europoje“ pranešime žiniasklaidai.

 „Mes siūlome galimybę atlikti ŽIV testą prie keturių akių, nemokamai ir anonimiškai, siekdami sumažinti stigmą, supančią šią ligą. Remiant AIDS sveikatos pasaugos fondui (AHF), ŽIV tyrimą galima atlikti 12-oje miestų: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Varėnoje, Visagine, Alytuje, Elektrėnuose, Biržuose ir Šiauliuose“, – sako asociacijos „Demetra“ vadovė Svetlana Kulšis.

Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, ŽIV ištyrimo apimtys, ypač tarp labiausiai rizikuojančių asmenų grupių, išlieka mažos, todėl žmonės, nežinodami ŽIV statuso, gali infekciją platinti kitiems. Asociacija „Demetra“ kartu su partneriais, kurių sąrašą galima rasti https://www.demetra.lt/#!/ziv-testavimas, šiuo laikotarpiu kviečia nemokamai ir anonimiškai išsitirti dėl ŽIV ir tyrimo rezultatą sužinoti po vienos minutės.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki