Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Visuomenė reikalauja Kęstučio Pūko apkaltos

Peticijos vizualika. Organizatorių nuotr.

manoteises.lt | 2017 03 15
Komentarų skaičius

1

Šiandien Seimo Etikos ir procedūrų komisija spręs, ar pradėti apkaltos procesą viešai seksualiniu priekabiavimu apkaltintam Kęstučiui Pūkui. Nevyriausybinės organizacijos rengia mitingą ir inicijavo peticiją, reikalaujančią panaikinti šio Seimo nario mandatą.

13:15 val. žmonės rinksis prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Taip jie parlamentui pareikš, kad seksualinis priekabiavimas nėra suderinamas su žmogaus teises gerbiančios demokratinės valstybės principais.

Viešojoje erdvėje pasirodė drąsių merginų pasakojimai apie Seimo nario vykdomus „darbo pokalbius“. Jos teigė, jog jų metu K. Pūkas komentavo padėjėjomis siekiančių dirbti krūtines, vedėsi į savo miegamąjį, kvietė kartu kloti lovą ir laidė kitokias seksualinio pobūdžio užuominas.

Šis incidentas tik parodė, kaip seksualinis priekabiavimas įsišaknijęs kasdieniame gyvenime. Su tokiu elgesiu susiduria 35 proc. Lietuvos moterų. Bet 38 proc. valstybės gyventojų nemano, kad moterų lietimas nederamu ar nepageidaujamu būdu turėtų užtraukti baudžiamąją atsakomybę.

Viena iš peticijos iniciatorių, Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) direktoriaus pavaduotoja Natalija Bitiukova Tautos atstovus kviečia pasirinkti teisingai. „Moterys dažnai nutyli apie seksualinį priekabiavimą darbe dėl gėdos, baimės ir jausmo, kad joms, papasakojus savo istoriją, niekas nepasikeis. Tuo metu priekabiautojų nebaudžiamumas klesti tyloje. Dėl to svarbu, jog Seimas, griežtai įvertindamas K. Pūko elgesį, išsiųstų aiškią žinutę visuomenei – nei Seimo nario, nei kitų darbdavių seksualinis priekabiavimas nėra ir nebus toleruojamas. Parlamento sprendimas gali arba reikšmingai prisidėti prie žmogaus teisių užtikrinimo, arba normalizuoti moterų žeminimą“, – sako ji.

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė įsitikinusi, kad seksualinis priekabiavimas moteris gražina į visuomenės paraštes. „Plačiai išsikerojęs seksualinis priekabiavimas liudija, kad moterys, nepaisant šimtmetį įtvirtintų politinių teisių, mūsų visuomenėje nėra laikomos visateisiais žmonėmis ir nesitiki sulaukti teisingumo. Todėl paprotinę tradiciją smerkti priekabiautojų taikiniais tapusias nukentėjusiąsias būtina keisti ir deramai įvertinti smurtautojų elgesį, nes asmens sudaiktinimas piktnaudžiaujant galia ne tik nedera su pagarbos žmogui principais, bet ir griauna visuomenės pamatus“, – mano ekspertė.

Peticiją per vieną dieną jau pasirašė daugiau nei 1800  žmonių. Ją inicijavo ŽTSI kartu su Lygių galimybių plėtros centru, pasirašė tokios organizacijos kaip Lietuvos žmogaus teisių centras, VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“, Tolerantiško jaunimo asociacija, VšĮ „Women’s Intelligence Network“, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras, Labdaros ir paramos fondas „Frida“, „Moterys kalba“ ir kitos.

Kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir Seimo narius galima rasti čia 

Informacija apie mitingą 

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Vytautas Mačiulis 38 m.

    Na kaip dėl jų pačių neišprovokuoto, jo įkyraus seksualinio priekabavimo kaip įrodyto fakto nieko nežinau, jei taip vistik ir būtų, kas beje itin abejotina, aišku būtų smerktina. Garantuotai žinau, kad Kęstutis Pūkas yra sąžiningas žmogus, brandus, padorus, išmintingas vyras, aktyviai kovojantis su giliai įsišaknijusia korupcija savivaldybėje, seime, gydymo įstaigose. Natūralu kad jo politiniai priešai, aferistai įpratę gyvent su atviru stalčium kyšiams, pasistengė sukompromituot, pakišt jį, apkalbinėjančių arba kaip straipsnyje parašyta su pasakojančių merginų pagalba. Beje merginoms nekaltas šventuoles vaidint irgi nederėtų. Man dirbant Mars darbo metu, bendradarbė garsiai viešai kitai siūlė pažiūrėt ar man nestovi,vasarą vyksta į darbą ryškiai raudonais lūpdažiais pasidažiusios, su mini sijonais, Klaipėdos mediena moterys mane vadina gėjum, susinervinusios pederastu, nors aš lieku ištikimas Sandrai (moteriai) duotai bažnytinei santuokinei priesaikai, net po jos slapto civilinio išsiskyrimo su manimi. Manęs intymiai santykiaujant su vyrais niekas nematė, o ir negalėjo matyt, nes to nebuvo niekada, bet liežuviu dar ir kaip pamalt daugelis kažkodėl taip mėgsta. Kai tuo tarpu neturint įrodymų nuo apkalbų ir pasmerkimų manyčiau susilaikyti dera!!!