Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Žmogaus teisės Lietuvoje: kokias pamokas išmokome iš 2020-2021 m. iššūkių?

Žmogaus teisių stebėjimo institutas | 2022 07 04

Žmogaus teisių stebėjimo institutas kviečia į žmogaus teisių Lietuvoje 2020-2021 m. apžvalgos pristatymą ir diskusiją „Žmogaus teisės Lietuvoje globalių įvykių kontekste“, kuri vyks liepos 4 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Renginio metu bus pristatoma vienuoliktoji žmogaus teisių padėties Lietuvoje apžvalga „Žmogaus teisės Lietuvoje 2020-2021“, o diskusijos metu ekspertai/-ės, valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai/-ės kvies diskutuoti apie šiandienę žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

„Šioje apžvalgoje aptariami svarbiausi 2020-2021 m. įvykiai žmogaus teisių srityje Lietuvoje. Visos žmogaus teisės yra nedalomos ir vienodai svarbios, o jų nepriklausoma stebėsena turi vykti nuolat, kad būtų galima išvengti nuosmukių ir sąstingio šioje svarbioje valstybės ir visuomenės srityje. Vis tik kiekvienas laikotarpis ir jį paženklinę įvykiai atkreipia dėmesį į konkrečius žmogaus teisių aspektus. 2020-2021 metais tie įvykiai buvo COVID-19 pandemija ir tai, kaip Lietuva sutiko Baltarusijos-Lietuvos sieną kirtusius migrantus.“ – pažymi Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius prof. dr. Dainius Pūras.

Dainius Puras, Vito Jadzgeviciaus nuotr.

Dainius Puras, Vito Jadzgeviciaus nuotr.

Apžvalgoje „Žmogaus teisės Lietuvoje 2020-2021“ aptariamos įvairios žmogaus teisių sritys – saviraiškos, susirinkimų ir religijos laisvės, diskriminacijos, smurto prieš moteris, nuteistųjų teisių, prekybos žmonėmis aukų, migrantų ir pabėgėlių teisių ir kitos. Pirmą kartą apžvelgiama ir socialinių teisių, arba teisės gyventi oriai, padėtis, taip pat teisė į sveikatą pandemijos kontekste.

Diskusijos metu bus aptariama ne tik leidinyje apžvelgiama žmogaus teisių situacija Lietuvoje 2020-2021 metais, bet ir tai, kaip žmogaus teisių situaciją ir svarbą šalyje veikia globalūs įvykiai – ypač šiemet Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą.

„Kai šalia mūsų vykdomas tikslingas nekaltų žmonių ir nepriklausomos, demokratinės šalies naikinimas, vykdomi karo nusikaltimai ir grubiausi žmogaus teisių pažeidimai, žmogaus teisėmis ir taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos išsaugojimas tampa itin svarbiu Lietuvai kaip nepriklausomybės ir laisvės garantija, ir kaip siekis atsiriboti nuo destruktyvios, anti-vakarietiškos, nacizmui prilyginamos putinizmo kultūros ir totalitarinės visuomenės santvarkos.“ – teigia Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė.

Diskusijoje dalyvaus Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, profesorius Dainius Pūras, Lietuvos Respublikos Seimo narė Morgana Danielė, Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, Mykolo Romerio universiteto profesorius, rašytojas Justinas Žilinskas ir Vilniaus politikos analizės instituto Medijų ir demokratijos programos vadovas Donatas Puslys. Diskusiją moderuos 15min.lt politikos aktualijų žurnalistė Roberta Tracevičiūtė.

Negalintiems atvykti į renginį diskusija bus transliuojama gyvai Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook paskyroje. Diskusija bus verčiama ir į lietuvių gestų kalbą.

Žmogaus teisių apžvalga leidžiama ir jos pristatymo renginys organizuojamas vykdant projektą „Tvari parama žmogaus teisėms per advokaciją ir švietimą“. Projektą remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki