Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Pasveikino politikus su žmogaus teisių diena: padovanojo galioti baigiančius tortus

Lietuvos žmogaus teisių komanda prie Liberalų sąjūdžio būstinės.

Lietuvos žmogaus teisių komanda prie Liberalų sąjūdžio būstinės.

manoteises.lt | 2022 12 09

Penktadienį Lietuva valdančioms partijoms ir opozicijoje esantiems socialdemokratams įteikti galioti baigiantys tortai. Partijos taip pasveikintos artėjančios Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga, primenant, kad rinkiminių pažadų galiojimo terminas – priimti partnerystės įstatymą ir Lietuvą paversti vakarietiška valstybe – eina į pabaigą.

Akciją inicijavęs Lietuvos žmogaus teisių centras aplankė keturių partijų būstines.

Lietuvos liberalų sąjūdžio, Laisvės partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos būstinėse įteikti tortai su atvirutėmis, kuriose užrašytas ironiškas palinkėjimas: „Sveikiname su Tarptautine žmogaus teisių diena! Deja, tos pačios lyties poros neturi, ko švęsti. Jūsų pažadų galiojimo laikas eina į pabaigą.“ Būtent šios trys parlamentinės partijos savo Seimo rinkimų programose pažadėjo priimti partnerystės įstatymą.

Akcijos akimirka.

Akcijos akimirka.

Sveikinimą Laisvės partijai atsiėmė Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, tuomet buvęs būstinėje.  Sveikinimas socialdemokratams perduotas partijos vicepirmininkui Liutaurui Gudzinskui.

Akcijos iniciatoriai pasveikino ir didžiausią frakciją Seime turinčią Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionių demokratų partiją. Sveikinime šiai partijai ironiškai priminta, kad žmogaus teisėmis reikia rūpintis ne tik užsienyje, bet ir savo valdomoje šalyje: „Sveikiname su Tarptautine žmogaus teisių diena! Žmogaus teisėmis ir demokratija reikia rūpintis ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Pažadų apie vakarietišką Lietuvą galiojimas laikas eina į pabaigą.“

„Girdėjome daug pažadų ir kalbų apie būtinybę užtikrinti bent minimalią tos pačios lyties porų apsaugą. Praėjo jau daugiau nei pusė šio Seimo kadencijos, bet vienas svarbiausių žmogaus teisių pažadų liko neištesėtas. Tegul šie tortai, simbolizuojantys saldžius, pažadus primena, kad viskas turi savo galiojimo terminą. Žmonių viltys ir pasitikėjimas taip pat“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Tarptautinė žmogaus teisių diena minima gruodžio 10 dieną, atmenant 1948 m. priimtą Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.

Pranešimas spaudai yra  projektų „Žmogus žmogui žmogus“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, bei „Be Hate Free: laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimas Lietuvoje“, kurį bendrai finansuoja Švedijos institutas ir Švedijos ambasada Vilniuje, dalis. 

Aktyvių piliečių fondo, Švedijos instituto ir Švedijos ambasados logotipai

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki