Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Per 36 valandas surinkti 6 000 parašų, raginančių neriboti informacijos apie LGBT

Laidos „Spalvos“ stop kadras.

manoteises.lt | 2019 11 06

Prieš pusantros paros pasirodžiusi peticiją, raginanti valstybės vadovus panaikinti informacijos apie LGBT bendruomenę ribojimus, sulaukė per 6000 rėmėjų. Kreipimesi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimą ir Vyriausybę prašoma kuo greičiau teikti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisas ir panaikinti bet kokias galimybes vertinti informaciją apie LGBT kaip kenkiančią nepilnamečiams.

Visuomenės nepasitenkinimas kilo po to, kai portalui LRT.lt parodžius Elenos Reimerytės laidą „Spalvos“ apie tėčius-gėjus, auginančius vaikus Didžiojoje Britanijoje,  konservatyvios grupės kreipėsi į atsakingas institucijas. Raštuose Lietuvos radijo ir televizijos tarybai bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai reikalaujama nustoti LRT eteryje propaguoti „lytinius iškrypimus ir kitokias šeimos sampratas“ nei, kaip jų teigimu, nurodyta LR Konstitucijoje bei Civiliniame kodekse.

Šiuo metu galiojanti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo redakcija numato, kad draudžiama nepilnamečiams skleisti informaciją, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

„Toks greitas parašų augimas rodo, kad žmonėms labai rūpi ir jie puikiai supranta, kaip labai atėjo metas keistis šitam įstatymui. Turim tai padaryti ne „tuoj“, o „dabar“. Jokie biurokratiniai migdymai šitos minios žmonių nesustabdys“, – sako laidų kūrėja Elena Reimerytė.

Pirmadienį savo poziciją atsakingoms institucijoms pateikęs Lietuvos žmogaus teisių centras teigė, kad remiantis LR Konstitucinio Teismo nutarimais dėl konstitucinės šeimos sampratos, vienos lyties asmenų santykių, homoseksualios šeimos vaizdavimas negali būti vertinamas kaip neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti viešoji informacija.

Anot Centro, bet kokie laidos „Spalvos.Gėjai tėčiai“ ribojimai prieštarautų LR Konstitucijos saugomai saviraiškos laisvei, draudimui diskriminuoti seksualinės orientacijos pagrindu ir teisei į šeimos gyvenimo apsaugą.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki