Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Per 9000 Lietuvos gyventojų ragina panaikinti LGBT asmenis diskriminuojančias įstatymo nuostatas

manoteises.lt | 2019 11 09
Komentarų skaičius

1

Šiandien grupei asmenų planuojant rinktis prie nacionalinio transliuotojo LRT protestuoti prieš, jų nuomone, skleidžiamą „antikonstitucinę LGBT propagandą“, Lietuvos žmogaus teisių centras atkreipia dėmesį, kad kreipimąsi į šalies vadovus, raginantį panaikinti informacijos apie LGBT ribojimus, jau pasirašė per 9000 šalies gyventojų.

Visuomenės nepasitenkinimas kilo po to, kai portalui LRT.lt parodžius Elenos Reimerytės laidą „Spalvos“ apie tėčius-gėjus, auginančius vaikus Didžiojoje Britanijoje,  konservatyvios grupės kreipėsi paskelbė rengiančios protestą prie LRT, taip pat minėtą laidą apskundė Lietuvos radijo ir televizijos tarybai bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Skunduose teigta, kad tokios laidos prieštarauja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymui, todėl LRT.lt portalo eteryje rodomos neturi būti. Trečiadienį, Lietuvos radijo ir televizijos komisija paskelbė, kad laida „Spalvos“ įstatymo nepažeidė.

Žmogaus teisių portale manoteises.lt paskelbtame raginama apskritai panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos kreipimesipoveikio nuostatas, leidžiančias interpretuoti informaciją apie LGBT bendruomenę kaip žalingą nepilnamečiams.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija patvirtino laidos „Spalvos“ svarbą šviečiant visuomenę. Bet negi kiekvieną kartą, kurdami istorijas apie netradicines šeimas, žurnalistai ir redaktoriai turės keliauti į posėdį ir ginti laidas? Ši situacija kaip neuždengtas šulinys gatvėje: jei įstatymas nebus pakeistas, beliks laukti, kol kitas žurnalistas išsisuks koją. Nežinau, kaip greitai mums pavyks liautis diskriminuoti įstatymais LGBT žmones, bet tie kurie tiki žodžio laisve, turi vienytis ir palaikyti pulsą šioje kovoje“, – sako laidos „Spalvos“ kūrėja Elena Reimerytė.

Savo pozicijas, kuriose teigiama, kad informacijos apie LGBT asmenis ribojimas prieštarauja LR Konstitucijai anksčiau viešai paskelbė Lietuvos žmogaus teisių centras ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Simonas

    Zmones, kurie pasiduoda lytines orientacijos sutrikimui ir ji praktikuoja niekada neras ramybes ir laimes, nes tai zudo gyvybe juose, griauna ju zmogiska oruma! “Teisiu gynejai” jus nesuvokiat ka ginat ir kokia meskos paslauga darote. Jus geriau parasykite kaip isbristi is to sutrikimo gniauztu, yra daugybe istoriju kaip zmones pasveiksta, pasidomekite.