Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Psichologai susirūpino, ar Kalėjimų departamento pertvarka nepablogins kalinių padėties

Elvinas Jankevičius, Vidmanto Balkūno, 15min nuotr.

Lietuvos psichologų sąjunga | 2018 10 11
Komentarų skaičius

1

Lietuvos psichologų sąjunga kreipėsi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių reikšdama susirūpinimą dėl pokyčių, prasidėjusių bausmių vykdymo sistemoje. Psichologai nerimauja, jog vykdant Kalėjimų departamento administracijos struktūros pertvarką, bus apribota kalinamųjų teisė į psichikos sveikatą.

Rugpjūčio pabaigoje ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintose tipinėse laisvės atėmimo vietų įstaigos valdymo struktūros schemose nebelieka psichologinio paslaugų teikimo padalinio.

Šiuo metu, pagal Bausmių vykdymo kodeksą (BVK), pataisos įstaigose veikia psichologinės tarnybos. Pagal naują tvarką, jų nebelieka ir nėra aišku, kas bus atsakingas už įstatyme numatytas psichologines paslaugas kaliniams ir darbuotojams.

BVK įtvirtina, kad psichologinės tarnybos įkalinimo įstaigose atlieka šias funkcijas: vertina nuteistųjų nusikalstamo elgesio riziką ir nustato kriminogeninius veiksnius; atlieka nuteistųjų asmenybės tyrimą bei nustato ir koreguoja individualaus psichologinio poveikio priemones; laikomiems asmenims teikia psichologinę pagalbą.

„Akivaizdu, kad šiame įstatyme numatytos veiklos kryptys apima svarbią įkalintų asmenų resocializacijos ir integracijos į visuomenę dalį, o jų vykdymui reikalingas psichologo išsilavinimas ir speciali kompetencija“, – sako Lietuvos psichologų sąjungos Teisės psichologijos komiteto pirmininkė Arūnė Mačiūlienė.

„Esame pasirengę bendradarbiauti siekiant užtikrinti, kad nuteistieji gautų tinkamas psichologines paslaugas“, – priduria Sąjungos prezidentė Neringa Grigutytė.

Atsižvelgdami į ministro įsakymo nuostatas, psichologai uždavė šiuos klausimus:

Kaip bus užtikrinamas psichologinių paslaugų prieinamumas bei tęstinumas laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims? Ar tokių paslaugų nesumažės?

Kaip bus užtikrinama teikiamų paslaugų kokybė?

Kaip bus užtikrintas psichologinių paslaugų teikėjų kvalifikacijos atitikimas psichologų profesinės veiklos standartams?

Koks bus įstaigoje dirbančių psichologų statusas ir ar jie turės galimybę dirbti psichologo pareigybėse?

Su kreipimusi galite susipažinti čia.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Evil

    kodel mokinukai mokyklose uz maista turi moketi, o kazkas gauna nemokamai..?