Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Žinia gyventojams: tiesiogiai stebėkite Lietuvos žmogaus teisių šventės transliaciją

M. Vitulskis, Martyno Ambrazo nuotr.

M. Vitulskis, Martyno Ambrazo nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2022 04 25

Balandžio 26 d. 19 val. LRT Plius eteryje visuomenė galės stebėti, kam bus įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2020–2021. Nominantų darbai ir projektai rodo, kiek daug dėmesio įvairios bendruomenės skyrė pastarųjų metų realijoms.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai bus įteikti lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT+ lygiateisiškumo, amžiaus, tautų dialogo, pagarbos žmogui, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Dėl pandemijos sukeltų apribojimų pernai apdovanojimai nebuvo teikti. Todėl šiemet laureatai bus pagerbti už dviejų metų laikotarpį. Kandidatų sąrašas itin įvairus: „Lietuvos Caritas“ ir jų organizuota pagalba pabėgėliams, „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narė Rasa Račienė, „Kaunas Pride“ organizatoriai, iniciatyva „Stiprūs kartu“, „Laisvės kelio“ iniciatoriai, spektaklio „Austerlicas“ komanda bei kiti asmenys ir projektai.

Apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Lietuvos negalios organizacijų forumu, Nacionaline LGBT teisių organizacija LGL ir Moterų informacijos centru.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė tiki, kad ši apdovanojimų įteikimo šventė bent trumpam suteiks galimybę pasidžiaugti svarbiomis iniciatyvomis. „Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai yra viena iš tų retų progų, kai žmogaus teisių lauke vyrauja šventinė nuotaika. Kiekvieną dieną girdime apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, vykdomus prieš Ukrainos žmones, todėl viliuosi, kad gražūs nominantų pavyzdžiai įkvėps toliau visokeriopai remti ir ginti žmogiškumą, lygiateisiškumą ir demokratiją mūsų regione“, – sako ji.

Jai pritaria ir Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė. „Šiandien aplink mus žiauriausi žmogaus teisių pažeidimai kuria ilgus metus gyvuosiančias traumas. Kviečiu stebėti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo transliaciją ir pamatyti, kiek daug žmonių kovodami už žmogaus teises Lietuvoje neša šviesą“, – kalba centro vadovė.

Kelerius metus iš eilės organizuojant apdovanojimų atranką ir įteikimą itin svarbi verslo įmonių parama. Ne vienerius metus bendradarbiaujama su generaliniu renginio rėmėju AB „Swedbank“, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“.

„Už kiekvienos iniciatyvos ar nominacijos yra žmonės. Jų įkvepiančios, kartais pamokančios, dažnai jautrios, bet labai tikros istorijos. Tikrų herojų patirtys mus stiprina, įkvepia, daro mus atviresnius naujoms idėjoms bei ugdo supratimą. Girdėdami ir būdami kartu, mes galime augti ir kurti įtraukią bei tvarią visuomenę“, – mano „Swedbank“ socialinių iniciatyvų vadovas Ernestas Ramonas.

Muzikiniais kūriniais ceremonijos žiūrovus džiugins „The Roop“, „Free Finga“, Ieva Narkutė bei Merūnas Vitulskis. Atlikėjams akomponuos „Vilnius Sinfonietta“. Laureatai bus pagerbti „Swedbank“ įsteigtomis premijomis.

Laureatai išrenkami susumavus visuomenės ir atrankos komisijos balsus.

Apdovanojimus taip pat remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Britų taryba, „Integre Trans“, Norvegijos Karalystės ambasada, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondas, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki