Aktualu

Vaikų literatūros festivalyje bus pristatytas pasaulinis bestseleris, knyga vaikams „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“

Gruodžio 9-10 dienomis pirmą kartą organizuojamame vaikų literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ bus pristatyta nauja leidyklos „Dvi Tylos” tik ką išleista knyga vaikams „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“.

Lietuviškas knygos viršelis.

Tai meninis negrožinės literatūros kūrinys. Jį sudaro nuoširdžių, mąstyti skatinančių pasakojimų prieš miegą rinkinys, įkvėptas šimto herojiškų moterų gyvenimo ir nuotykių. Knygą autorės Francesca Cavallo ir Elena Favilli parašė pastebėjusios, kad apie 95 % pasakų ir TV programų vaikams, su kuriomis jos užaugo, stokoja pagrindinių herojų-mergaičių. Atlikusios tyrimą autorės pastebėjo, kad situacija per dvidešimt metų nelabai pasikeitė, o mergaitėms reikia gyvų istorijų ir pavyzdžių-moterų, su kuriomis galėtų tapatintis ir jomis sekti.

„Labai svarbu, kad mergaitės suprastų, kokių kliūčių gali pasitaikyti jų kelyje. Taip pat joms svarbu žinoti, kad šios kliūtys nėra neįveikiamos. Kad jos gali rasti būdų ne tik jas įveikti, bet ir pašalinti šias kliūtis iš kelio toms, kurios eis paskui – kaip padarė šios didžios moterys. Kiekvienas iš šimto pasakojimų šioje knygoje įrodo, kad pasitikėjimo kupina širdis gali pakeisti pasaulį. Tikimės, kad šios narsios pradininkės jus įkvėps. Tegul jų portretai įskiepija jūsų dukroms tvirtą tikėjimą, kad grožis pasireiškia įvairiomis formomis ir spalvomis, kiekvienu amžiaus tarpsniu. Norime kiekvienai skaitytojai ir kiekvienam skaitytojui pasakyti, kad didžiausia sėkmė yra nugyventi gyvenimą, kupiną aistros, smalsumo ir dosnumo. Linkime visiems kasdien prisiminti, kad turime teisę tyrinėti pasaulį ir būti laimingi”, – sako knygos autorės Elena Favilli ir Fransesca Cavallo

Knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ yra ne tik pasaulinis bestseleris, jau išverstas į daugiau nei 30 kalbų, bet ir daugiausia lėšų surinkusi originali knyga sutelktinio finansavimo istorijoje. Ją iliustravo 60 dailininkių iš įvairių pasaulio kampelių.

Knyga pirmą kartą bus pristatyta gruodžio 10 dieną vyksiančiame „Vaikų Kalėdų Sala“ renginyje – „Maištingos mergaitės pasakose“. Tėveliams, pedagogams, psichologams ir kitiems besidomintiems skirtame renginyje apie mergaičių įvaizdį pasakose, lyčių stereotipus diskutuos edukologijos mokslų daktarė Austėja Lansbergienė, Lygių galimybių plėtros centro specialistė Margarita Jankauskaitė, Edita Kuliavaitė, Valdorfo mokyklos auklėtoja ir lektorė, bei tinklaraščio „Mamystė“ įkūrėja  Aušra Paukštytė.

Knyga tinkama ir mergaitėms, ir berniukams, nes kalba apie universalius dalykus – visų pirma apie tai, kaip svarbu išlikti savimi, būti ištikimiems savo tikslams ir idealams, nepamiršti kitų gerovės. Rekomenduojama visiems smalsiems skaitytojams nuo 4 iki 99 metų.

Knygą pirmą kartą pavartyti ir įsigyti bus galima vaikų literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“. Knygą užsakyti galima tiesiogiai iš leidyklos „Dvi Tylos“, internetinėse parduotuvėse knygos.lt bei patogupirkti.lt, o vėliau įsigyti ir knygynuose.

Literatūros ir magiškų istorijų festivalis „Vaikų Kalėdų sala“ yra pirmas vaikams ir paaugliams skirtas literatūros festivalis Lietuvoje. Jo metu vyks knygų mugė, kurioje dalyvaus daugiau nei 12 vaikų ir paauglių knygas leidžiančių leidyklų, Vaikų knygos konferencija bei kelios dešimtys visai šeimai skirtų literatūrinių veiklų – susitikimai su rašytojais, kūrybinės dirbtuvės, kūrybiniai skaitymai ir net literatūros personažų vakarėlis. Visą festivalio programą galima rasti čia.

Festivalio naujienas sekite Facebook paskyroje  www.facebook.com/vaikukaledusala/

Komentarai (0)
Susiję straipsniai