Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Gyventojai galės stebėti, kas tapo ryškiausiomis metų žmogaus teisių žvaigždėmis

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų akimirka 2018, Martyno Ambrazo nuotr

Lygių galimybių kontolieriaus tarnyba | 2020 06 04

Šiandien, nuo 19 val. LRT Plius eteryje tiesiogiai transliuojama septintoji Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo ceremonija.

Karantino metu vyksiantis renginys bus kitoks nei įprasta, tačiau žiūrovai vis tiek išvys labiausiai per 2019 metus sužibėjusias žmogaus teisių iniciatyvas ir jų autorius.

Kovą paskelbus karantiną, ši šventė bus pirmasis vidaus renginys su žiūrovais Valdovų rūmuose.

Apdovanojimai bus įteikti aštuoniose kategorijose, t. y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT* lygiateisiškumo, atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Pretendentų gauti šiuos apdovanojimus sąraše yra aktyvistai, meno ir televizinių projektų kūrėjai, žurnalistai, bei kitų išskirtinių iniciatyvų vykdytojai. Tarp jų – muzikinis projektas „Lietuvos balsas. Senjorai“, realybės dokumentikos laida „Ypatingas būrys“, Venecijos bienalę laimėjusio operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ autorės, žurnalistė Elena Reimerytė ir projektas „Spalvos“, multimedijų agentūros „Nanook“ darbai.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė džiaugiasi, kad nors salėje svečių nebus daug, Lietuvos visuomenė turės progą susipažinti su gražiausiomis metų iniciatyvomis. „Pastarieji keli mėnesiai buvo tikras išbandymas mums visiems. Tad ceremonija bus ne tik laureatų pagerbimas, bet ir šviesos, atgimimo ir vilties simbolis. Visi nominantai yra įkvepiantys ryžto įgyvendinti pokyčius pavyzdžiai“, – sako ji.

„Karantino metu išryškėjo solidarumo ir socialinės atsakomybės už kiekvieną šalia esantį svarba. Laureatų kasdienis darbas – tai jų kasdienė socialinė atsakomybė ir pilietiškumas pradedant nuo savęs, baigiant globaliomis bei nemariomis idėjomis ir vertybėmis: lygybės, pagarbos bei žmogaus teisių. Jų darbas neįmanoma paverčia įmanoma ir įkvepia daryti tai, kas pradžioje atrodo neįtikėtina“, – priduria Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo atstovė Dovilė Juodkaitė.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatai išrenkami susumavus visuomenės ir ekspertų komisijos balsus. Nugalėtojams bus įteiktos menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės.

Apdovanojimų ceremoniją ves Dovilė Filmanavičiūtė, muzikinius kūrinius atliks Merūnas Vitulskis, Monique, Justinas Jarutis, Monika Marija.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2019 organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.

Šiemet juos remia AB „Swedbank“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Europos socialinis fondas, Norvegijos ambasada Lietuvoje, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“. Organizaciniai partneriai – AB „Lietuvos geležinkeliai“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki