Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Pasitinkant Žmogaus teisių dieną  – raginimas Seimo nariams kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Nepilnamečių apsaugos įstatymo

Konstitucinis Teismas, lrkt.lt nuotr.

LR Konstitucinis Teismas, lrkt.lt nuotr.

manoteises.lt | 2023 12 08
Komentarų skaičius

21

Penktadienį Seimo nariams išplatintas raginimas kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Nepilnamečių apsaugos įstatymo atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui – Konstitucijai. Kreipimąsi į Seimo narius portale manoteises.lt pasirašė daugiau nei 2500 Lietuvos gyventojų.


„Įstatyme formuojamas neigiamas požiūris į mūsų valstybės piliečių grupę dėl jų seksualinės orientacijos ir pasirinkimo, ką mylėti. Tokio ribojimo neturi jokia kita Vakarų Europos valstybė, negi savo požiūriu norime lygiuotis į tokią valstybę kaip Rusija? Žmogaus teisės yra vienos ir tos pačios teisės visiems. Todėl Lietuvos moksleivių sąjunga palaiko kreipimąsi į Konstitucinį Teismą. Gana cenzūruoti mūsų pačių žmones“, – sako Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentas Emilis Mikulskis.

Kreipimąsi į Seimo narius inicijavo Lietuvos žmogaus teisių centras, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos moksleivių sąjunga, Šeimų asociacija, Mamos už LGBTQ+ vaikus ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Jame teigiama, kad lapkričio pradžioje dar pateikimo stadijoje atmetus Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisą, pagal kurią informaciją apie tos pačios lyties šeimas nebūtų laikoma žalinga informacija nepilnamečiams, Konstitucinis Teismas liko vienintele galimybe užtikrinti teisės viršenybę.

„Prieš pataisą balsavę Seimo nariai ignoravo Europos Žmogaus Teisių Teismo Didžiosios Kolegijos sprendimą. EŽTT konstatavo, kad Lietuva gėdingai varžė rašytojos Neringos Macatės žodžio laisvę. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas turėtų įvertinti, ar tokios normos egzistavimas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai žodžio laisvei bei lygybės principui“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro advokacijos vadovė Monika Guliakaitė-Danisevičienė.

Monika Guliakaitė-Danisevičienė, Bertos Tilmantaitės nuotr.

Monika Guliakaitė-Danisevičienė, Bertos Tilmantaitės nuotr.

Seimo nariams adresuotame raginime primenama ir tai, kad pilietinė visuomenė devynerius metus bylinėjosi teismuose, dėl kurių sulaukta EŽTT sprendimo. Tačiau, anot kreipimosi autorių, pilietinė visuomenė nebeturi įrankių teisės viršenybei Lietuvoje užtikrinti.

„LGBTQ+ žmonės yra tokie pat svarbūs mūsų piliečiai, kaip ir kiekvienas kitas asmuo. Dabar galiojanti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo redakcija priverčia juos jaustis nelaukiamais ir atstumtais. Privalome pagarbiau žiūrėti vienas į kitą“, – sako Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Umberto Masi.

Tarptautinė žmogaus teisių diena minima gruodžio 10 d.. Šią dieną 1948 m. priimta Visuotinė žmogaus teisių deklaracija.

Kreipimąsi į Seimo narius taip pat palaikė Tolerantiško jaunimo asociacija, Ribologija, Įvairovės edukacijos namai, Lietuvos Debatų Centras – VŠĮ „Neformaliojo Švietimo Debatų Centras“, Psichikos sveikatos perspektyvos, Lygių galimybių plėtros centras, Atviros Lietuvos fondas, Asociacija Lygiai, Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL, Diversity Development Group, Viešoji įstaiga „Europos namai“, Vystomojo Bendradarbiavimo Platforma, Skaitmeninės etikos centras, Vilniaus Valdorfo mokykla, Lietuvos liberalus jaunimas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Nida

  Pritariu! Žmonės yra žmonės, meilė yra meilė. Nebūkite siaurų pažiūrų ir atverkite akis, kad mūsų skirtumai yra toki gražūs.

 2. Lui

  Sveiki

 3. Nijolė Pranskūnaitė

  Gerbiama Jūrate Juškaite,rašiau jums laišką, kad nepalaikau jūsų iniciayyvos, nepasirašiau jokio prašymo. Turiu tvirtą nuomonę dėl Nepilnamečių apsaugos įstatymo. Manau kad seimo nariai neatšaukdami jo pasielgė atsakingai ir teisingai, esu dėkinga jiems. Jūsų laišką ir teiginius. Neva aš pasirašiau jūsų inicijuotą kreipimąsi, laikau melagyste, ar nesusipratimu(,,parašas” jei ir atsirado, tai nebent per automatinį kažkokių nuorodų paspaudimą. P.S. tai yra atsakas į iš J.Juškaitės gaunamus lauškus, neva aš pasirašiau šią peticiją.

 4. Elžbieta

  pritariu, žmonės yra žmonės. period.

 5. Brigita

  Pritariu

 6. Giedre

  100% for it

 7. Giedre

  Prtariu 100&

 8. Marytė

  Pritariu, pasirašau

 9. Sonata

  Pritariu

 10. Skaistė

  PRITARIU BŪTINAI!!

 11. Ignas

  Pritariu

 12. Kornelija

  Pritariu

 13. Vitalija

  Pritariu! Pasirašiau!

 14. Rūta Palionytė

  Pasirašau

 15. Marija Aušrinė

  Pasirašau

 16. Virginijus

  Pritariu.

 17. Eglė

  Pritariu ir pasirašau

 18. Steponas

  PAGARBA. SĖKMĖS VISUR IR VISADA.

 19. Vismantas

  Pritariu.

 20. Neringa Mazūrė

  Su straipsniu visiškai sutinku!

 21. Lukas

  pritariu