Loading map...
Manoma, kad žydų bendruomenė Krakėse įsikūrė jau XVIII a. Tarpukariu Krakėse gyveno gausi žydų bendruomenė –apie 600 žmonių, o tai sudarė beveik pusę miestelio gyventojų. Žinoma, kad 1930 m. Krakėse gyveno 156 žydų šeimos. Žydų bendruomenė buvo aktyvi, vertėsi amatais ir prekyba. Žydai čia turėjo apie 60 įvairiausių krautuvių ir dirbtuvių, sinagogą, mokyklą, kurioje mokėsi apie 80 mokinių, kredito unijos banką, chorą.
1941 m., birželio mėnesį, prasidėjus vokiečių okupacijai, Krakių miestelio centre buvo įkurtas žydų getas, į kurį buvo suvaryti žydai iš Krakių, Grinkiškio, Dotnuvos, Baisiogalos ir kitų aplinkinių kaimų. Gete gyveno 452 žmonės.
Po kelių mėnesių, 1941 m. rugsėjo 2 d. šalia Krakių esančiame Peštiniukų kaime buvo įvykdytos masinės žudynės, kurių metu sušaudyti 1125 Krakių ir apylinkių žydai.
Atminimo akmenys Krakėse įrengti Abramui Micheliui Volpovičiui (Kauno g. 2), Aronui Polunskiui (Vasario 16-osios g. 6) ir Boruchui Alperavičiui (V. Kudirkos g. 5,) atminti. Įrengimą inicijavo Krakių kultūros centro darbuotojai Robertas, Daiva ir Aistė Dubinkai, finansavo Kėdainių r. savivaldybė.